Podsumowanie rundy w wykonaniu obrońców. Dziurawa jak ser szwajcarski

Pionek  -  30 listopada 2018 16:49
0
2673

Zdecydowanie najsłabsza formacja w całym Górniku, a trzeba przyznać, że straciliśmy tylko jedno ogniwo na tej pozycji, Mateusza Wieteskę, a odczucie jest takie jakby cała linia obrony nagle zamieniła się w grupę przedszkolaków, która dopiero zaczęła stawiać pierwsze kroki z piłką przy nodze. Zapraszamy do kolejnej części podsumowania rundy tym razem w wykonaniu naszych defensorów.

Kacper Michalski (18 lat) – występów: 11/15 (1 raz z ławki), średnia ocen: 3,9 
Najlepszy występ: vs. Zagłębie Lubin (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Legia, Śląsk (noty 2)
Opis: Uczy się Ekstraklasy, na głęboką wodę wrzucił trener Brosz wychowanka Pogoni Szczecin, Kacper przez całą rundę był powoływany do młodzieżowej kadry narodowej, po za tym występował też w rezerwach, gdzie rozegrał 3 spotkania i strzelił jedną bramkę.
Komentarz: Zastanawiamy się czy to już pora, wydaje się, że lepiej dla samego Kacpra byłoby jakby wchodził z ławki rezerwowych, a nie grał i brał odpowiedzialności od pierwszej minuty zwłaszcza w takich spotkaniach jak np. to z Legią w Warszawie, gdzie ciśnienie jest ogromne. Jest w nim potencjał, ale jeszcze nie teraz żeby był wzmocnieniem dla defensywy.

Przemysław Wiśniewski (20 lat) – występów: 9/15 (1 raz z ławki), średnia ocen: 4,44
Najlepszy występ: 
vs. Korona Kielce (nota 6)
Najgorszy występ: vs. Piast Gliwice (nota 4)
Opis: Zaczął jako stoper i to jest jego nominalna pozycja, potem trener Brosz nie potrafił znaleźć mu miejsca na boisku więc wybrał dla Przemka prawą obronę, czy robi mu krzywdę czy nie to w komentarzu. Niedawno spadał jeszcze z III ligi z Górnikiem podobnie jak Kacper Michalski, oboje rzuceni na głęboką wodę i oboje chyba jeszcze nie dorośli do brania na siebie odpowiedzialności za poczynania defensywne Górnika. 
Komentarz: Na pewno pozycja stopera to ta na której Przemek będzie czuł się najlepiej i będzie z niego największy pożytek, ale nie zgadzamy się z opinią ekspertów, że jest mu robiona krzywda, zawodnik w jego wieku musi grać wszędzie. Skoro jest obrońcą to musi potrafić grać jako boczny i środkowy, tym bardziej żeby uczył się zachowań w każdym sektorze boiska, ale jest jedno ale. Mianowicie takie eksperymenty to nie w Ekstraklasie Panie trenerze, a w pucharze albo sparingach, a nie w walce o ligowe punkty. Jeśli ma charakter po tacie to kiedyś może założyć nawet kapitańską opaskę. 

Michał Koj (25 lat) – występów: 7/15 (2 razy z ławki), średnia ocen: 4,28
Najlepszy występ: 
vs. Korona Kielce (nota 6)
Najgorszy występ: vs. Piast Gliwice (nota 4)
Opis: Urazy przeszkodziły Michałowi w regularnym graniu, przegrał w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu rywalizację z Adrianem Gryszkiewiczem, całkiem słusznie co przyznajemy. W tym miał powalczyć o regularną grę, ale nabawił się urazu w Hrubieszowie i cały plan poszedł na marne, a to był idealny moment, bo kontuzjowany również był Adrian. Szkoda bo mogliśmy mieć więcej pewności i doświadczenia w defensywie. 
Komentarz: Krążą plotki, że prawdopodobnie odejdzie z Górnika, nie jest zadowolony z pozycji w klubie i szuka rozwiązania sytuacji. Naszym zdaniem powinien zagrać na stoperze. W sparingu z GieKSą tam właśnie wystąpił i jego występ był solidny, przede wszystkim ze względu na twardą grę i nieustępliwość. Może trener wypróbuje go w lidze na stoperze bo nasi obecni stoperzy grają tragicznie. 

Adrian Gryszkiewicz (18 lat) – występów: 8/15, średnia ocen: 4,37
Najlepszy występ: 
vs. Korona Kielce (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Jagiellonia i Lechia Gdańsk(nota 3)
Opis: Kolejny pechowiec na lewej obronie, w jego kierunku spoglądał w pewnym momencie selekcjoner Michniewicz, ale wtedy przydarzyła mu się kontuzja i wypadł z gry, a kto wie czy nie zastąpiłby Pestki w reprezentacji młodzieżowej, na początku sezonu potwierdził, że jest w gazie, później było trochę gorzej, a kontuzja mocno go wyhamowała, czekamy na jego powrót, ma prawo być zły o to, że przytrafiła się kontuzja w fatalnym momencie
Komentarz: Oby szybko wrócił do formy i wspomógł drużynę bo go zwyczajnie potrzebujemy na już! Adrian wszedł przebojem rok temu do składu i był swoistym odkryciem trenera Brosza. Trzymamy kciuki za szybkie odzyskanie formy przez Adriana.

Paweł Bochniewicz (22 lata) – występów: 12/12, średnia ocen: 4,83
Najlepszy występ: 
vs. Arka Gdynia, Zagłębie Lubin (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Legia i Cracovia (nota 3)
Opis: Paweł przyszedł do nas dopiero po kilku kolejkach, jego debiut przypadł już w meczu z Arką Gdynia, gdzie zagrał dobrze i solidnie, potem już tak kolorowo nie było, bardzo dużo błędów, dużo strat i w efekcie defensywa dziurawa jak ser szwajcarski.
Komentarz: Największy zjazd względem poprzedniego roku spośród zawodników Górnika, w porównaniu z poprzednim sezonem gra po prostu tragicznie, między sobą zastanawiamy się, czy nie powinien odpocząć na ławce, poukładać sobie, zmobilizować do pracy, bo czegoś nam brakuje. Czy Górnik powinien o niego powalczyć? Na ten moment wątpimy mocno. 

Dani Suarez (28 lat) – występów: 14/15, średnia ocen: 4,46
Najlepszy występ: 
vs. Arka Gdynia, Zagłębie Lubin (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Legia i Cracovia (nota 2)
Opis: Partner w defensywie Bochena, partner gorszy bo popełniający więcej błędów i bardziej nerwowy, na obronę Daniego jest gra do przodu, ale to raczej szczegół w grze stopera, a nie cecha kluczowa. Nie potrafimy zliczyć ile błędów popełniła nasza para stoperów, ale wystarczy na najbliższe 3 sezony. 
Komentarz: Ciekawe jaka przyszłość go czeka przy Roosevelta, różne głosy chodzą, Dani ma tu ważny kontrakt i zapis o automatycznym przedłużeniu umowy z którego klub skorzystał. Tak więc póki co możemy być spokojni, ale czy jest to zawodnik, którego za wszelką cenę powinniśmy trzymać podobnie jak Bochniewicza?

Daniel Liszka (18 lat) – występów: 6/15 (raz z ławki), średnia ocen: 5,16
Najlepszy występ: 
vs. Korona Kielce, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Legia i Cracovia (nota 3)
Opis: W zeszłym sezonie stawialibyśmy go w sekcji Pomocnicy, ale przecież Daniel od juniora grał na obronie i zna specyfikę gry na tej pozycji, dlatego też nie było to dla niego wielkie wyzwanie aby zagrać na tej pozycji, trochę się od niej odzwyczaił to fakt, dodatkowo Ekstraklasa to kilka półek wyżej od juniorów, ale z meczu na mecz radził sobie coraz lepiej
Komentarz: Musi trenować i czekać na swoją szansę, w Ekstraklasie ta gra jest w kratkę, ale taki urok gry gdy ma się 18 lat, naszym zdaniem powinien być naturalnym zmiennikiem dla Gryszkiewicza, natomiast Michał Koj powinien grać w podstawie na stoperze. Daniel jak będzie pracował i się rozwijał może liczyć na zainteresowanie selekcjonerów kadr młodzieżowych bo ma talent.

Formacja obronna wg. Roosevelta81.pl: 
Prawa obrona: 1. Wolniewicz 2. Wiśniewski (KONIECZNOŚĆ WZMOCNIEŃ)
Środek obrony: 1. Koj 2. Bochniewicz 3. Wiśniewski 4. Suarez (KONIECZNOŚĆ WZMOCNIEŃ)
Lewa obrona: Gryszkiewicz/Liszka 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments