Podsumowanie obozu w Ayia Napa: Dzień po dniu

W.  -  28 stycznia 2020 20:54
0
3626

Tuż po dwóch rozegranych sparingach, w sobotni wieczór piłkarze Górnika Zabrze udali się na lotnisko, z którego odlecieli do kraju, powracając z kilkunastodniowego obozu przygotowującego drużynę do startu rundy wiosennej piłkarskiej PKO Ekstraklasy, która wznowiona zostanie za niespełna dwa tygodnie. Licząca 30. zawodników kadra czternastokrotnego mistrza Polski w pełni wykorzystała 11-dniowy pobyt, podczas którego intensywnie trenowała oraz rozegrała kilka meczów kontrolnych. My postanowiliśmy jeszcze raz, dzień po dniu prześledzić pobyt Trójkolorowych w cypryjskim kurorcie Ayia Napa.

Obóz Górnika Zabrze w Ayia Napa 2020 : dzień po dniu.

Dzień pierwszy – 15 stycznia 2020 (środa): Piłkarze Górnika wczesnym rankiem opuszczają Zabrze i z lotniska w podkrakowskich Balicach udają się na kilkunastodniowy obóz mający jak najlepiej przygotować drużynę do rundy wiosennej piłkarskich zmagań. Okres jedenastu dni intensywnej pracy Trójkolorowi spędzą w urokliwej miejscowości Ayia Napa, usytuowanej nad Morzem Śródziemnym. Po dotarciu na Cypr i zameldowaniu się w hotelu górnicy odbywają pierwszy trening, po którym zespół udaje się na odnowę biologiczną.

Dzień drugi – 16 stycznia 2020 (czwartek): We wtorek górnicy odbywają dwie jednostki treningowe. Pierwsza z nich rozpoczyna się o godzinie 10:00 i skupia głównie na ćwiczeniu schematów taktycznych, przez zespół podzielony na dwie grupy. Na popołudniowym treningu zawodnicy stawiają się punktualnie o godzinie 15:30. Po zakończeniu tych zajęć drużynę czeka jeszcze między innymi regeneracja.

Dzień trzeci – 17 stycznia (piątek): W tym dniu, podobnie jak w czwartek górnicy odbyli dwa treningi, podczas których przygotowywali się między innymi do pierwszych spotkań towarzyskich, których na Cyprze zaplanowano aż pięć. Nie mogło zabraknąć także zbawiennej dla sportowców odnowy biologicznej.

Dzień czwarty – 18 stycznia (sobota): W ciągu całego tygodnia, nie ma dnia bardziej odpowiedniego do rozegrania meczu piłkarskiego niż sobota i to właśnie dzisiaj Trójkolorowi stoczyli dwie towarzyskie potyczki podczas tegorocznej wizyty na Cyprze. Podzielona na dwa składy trzydziestoosobowa kadra Górnika w dwumeczu zmierzyła się z węgierskim zespołem Diósgyőri VTK. Pierwszy sobotni pojedynek przyniósł rezultat remisowy 1:1 i bramkę autorstwa Łukasz Wolsztyńskiego (74′). W drugim sobotnim spotkaniu więcej szczęścia dopisało naszemu przeciwnikowi, którego zawodnicy aż dwukrotnie kierowali futbolówkę w światło bramki strzeżonej do 45. minuty przez Martina Chudego, a w drugiej odsłonie meczu bronionej przez Tomka Loskę. Obaj golkiperzy nie zdołali ustrzec się błędu i jednokrotnie skapitulowali na rzecz gości. Honorowym trafieniem popisał się w siódmej minucie spotkania zabrzański obrońca – Boris Sekulić.

Dzień piąty – 19 stycznia (niedziela): Po czterech dniach intensywnych treningów oraz dwóch meczach kontrolnych nadszedł czas na odrobinę relaksu. W niedzielę do południa zawodnicy otrzymali kilkugodzinne okienko, które wykorzystali w głównej mierze na odpoczynek i regenerację. Następnie, tuż po obiedzie, w ramach rozruchu drużyna zwiedziła pobliski port. Po powrocie do hotelu część piłkarzy udała się na analizę taktyczną sobotnich sparingów, zaś pozostali zawodnicy spędzili czas na siłowni oraz odnowie biologicznej. Wieczorem Trójkolorowi wspólnie obejrzeli niezwykle ciekawe spotkanie pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem United, zakończone rezultatem 2:0.

Dzień szósty – 20 stycznia (poniedziałek): Początek nowego tygodnia, a zarazem  półmetek obozu na Cyprze. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, także i dzisiaj biało-niebiesko-czerwoni odbyli dwa treningi. Pierwszy z nich przeprowadzony został w godzinach porannych, drugi rozpoczął się punktualnie o godzinie 15:30. W trakcie obu jednostek szkoleniowych Trójkolorowi doskonalili wdrażane wcześniej schematy taktyczne. Niestety, tego dnia zgrupowanie w Ayia Napa opuścić musiał Adam Ryczkowski, który nabawił się urazu przeciążeniowego i do pełni sił powracał będzie w Zabrzu.

Dzień siódmy – 21 stycznia (wtorek): Wtorek piłkarze Górnika rozpoczęli o godzinie 8:00 od tradycyjnego śniadania, mającego dać drużynie niezbędne siły na resztę dnia. Po wspólnym posiłku odprawie oraz pobraniu sprzętu, o godzinie 10:00 rozpoczął się pierwszy trening, na którym zabrzanie ćwiczyli między innymi motorykę, rozegrali wewnętrzną grę, jak również doskonalili schematy taktyczne w przededniu kolejnego testowego starcia zaplanowanego na środę. Nie inaczej było zresztą na drugim popołudniowym treningu na którym zabrzanie przygotowywali się do testowej potyczki z ekipą  AS Trenčín. Po zakończonych zajęciach piłkarzy czekała jeszcze odnowa biologiczna, analiza taktyczna, a także wizyta u fizjoterapeuty i masażysty.

Dzień ósmy – 22 stycznia (środa): W środę zabrzanie rozegrali kolejny mecz sparingowy podczas pobytu na Cyprze. Tym razem rywalem Górnika był dobrze nam znany AS Trenčín, z którym nasz zespół na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku rozegrał dwumecz w ramach kwalifikacji Ligi Europy. Wówczas znacznie więcej powodów do radości mieli nasi rywale, dzisiaj jednak górą byli Trójkolorowi, którzy po bramkach Igora Angulo (18′) oraz dwóch trafieniach Kamila Zapolnika (52′ i 84′) pokonali klub ze Słowacji 3:1. Wart podkreślenia jest fakt, że wszystkie gole dla Trójkolorowych padły po rzutach karnych.

Dzień dziewiąty – 23 stycznia (czwartek): Po sparingowym zwycięstwie nad zespołem AS Trenčín, na piłkarzy czekała w czwartek mała niespodzianka w postaci wolnego poranka, który zawodnicy mogli spędzić na dłuższej niż dotychczas regeneracji sił i odpoczynku. Zawodnicy czternastokrotnego mistrza Polski spotkali się dopiero na obiedzie, po którym odbyła się tradycyjna odprawa, a tuż po niej o godzinie 15:30 rozpoczął się trening. Wieczorem na piłkarzy czekała jeszcze między innymi odnowa biologiczna, w tym sauna, basen i zimna woda oraz możliwość skorzystania z pomocy sztabu medycznego.

Dzień dziesiąty – 24 stycznia (piątek): Piątek to przedostatni dzień, który Trójkolorowi spędzili w urokliwym kurorcie Ayia Napa. Dzisiaj podopieczni Marcina Brosza odbyli dwie jednostki treningowe, mające za zadanie jak najlepiej przygotować zespół do ostatnich dwóch sparingów, jakie drużyna rozegra w sobotę z czeskim zespołem FK Teplice oraz rumuńskim AFK Cikszereda Miercurea Ciuc.

Dzień jedenasty – 25 stycznia (sobota): Ostatni dzień pobytu na Cyprze, to czas wyjątkowo pracowity dla kadry zabrzańskiego Górnika, która o godzinie 12:30 rozpoczęła pierwszy zaplanowany na sobotę sparing. Potyczka z rumuńskim zespołem AFK Cikszereda Miercurea Ciuc przyniosła pewne zwycięstwo górniczej jedenastki 4:1, a na listę strzelców kolejno wpisali się: Juan Bauza (29′), Wojciech Kobylarczyk (48′), Michał Rostkowski (85′ k) oraz Adrian Gryszkiewicz (89′). Drugi rozegrany w sobotę mecz testowy również zakończył się pomyślnie dla Trójkolorowych, którzy po dwóch celnych trafieniach Jesusa Jimeneza, w odstępie zaledwie dwóch minut (21′, 23′), pokonali FK Teplice 2:0. Krótko po zakończeniu tego spotkania szczęśliwy i podbudowany zwycięstwami zespół udał się na lotnisko, skąd następnie wyruszył w powrotną podróż do Zabrza.

Źródło: Roosevelta81.pl/Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl/Górnik Zabrze
Wideo: Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments