Podsumowanie 7. kolejki Lotto Ekstraklasy: „Kolejorz” na czele stawki, czas na przerwę

Kaszpir  -  27 sierpnia 2017 21:59
0
4265

Dzięki zwycięstwu Legii nad Zagłębiem, stołeczni piłkarze wskoczyli na podium. Natomiast liderem został Lech, wyprzedzając lepszym bilansem bramek zespół z Lubina.

Górnik Zabrze na inaugurację siódmej serii rozbił Wisłę Płock. Kolejnym hat-trickiem popisał się Igor Angulo, a Rafał Kurzawa dołożył trzy asysty. Pozostali zawodnicy również spisali się świetnie, dodajmy jeszcze premierowe trafienie Mateusza Wieteski, a cały obraz dopełnia ponad 20 tysięcy osób na stadionie. To spotkanie rozpoczynało ligowe granie, natomiast kolejkę kończył, najciekawiej się zapowiadający mecz w Warszawie. Legia, po pucharowej traumie szybko wróciła do równowagi i po nerwowej końcówce pokonała dotychczasowego lidera. Było to już trzecie z rzędu zwycięstwo „Wojskowych” i jednocześnie pierwsza porażka Zagłębia. Tym samym, nie ma już w lidze niepokonanych zespołów.

Cracovia na pięć ostatnich spotkań przegrała właśnie czwarte, raz remisując przy wydatnej pomocy arbitra. Choć tym razem to piłkarze Probierza zostali skrzywdzeni, bardzo wątpliwą decyzją o przyznaniu jedenastki gospodarzom. Cóż można powiedzieć, że w przyrodzie nic nie ginie… Udany rewanż Lecha za Puchar Polski. „Kolejorz” wysoko pokonał Arkę, zaznaczmy, że wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry. Zespół z Gdyni był niepokonany do piątej kolejki, teraz przegrał już drugi raz w stosunku 0:3.

Trzecie zwycięstwo w lidze odniósł inny beniaminek, mianowicie Sandecja. Zespół Radosława Mroczkowskiego pokazał charakter, gdyż do przerwy przegrywał z Pogonią by po dwóch trafieniach Koleva zgarnąć komplet „oczek”. Coraz niżej w tabeli jest natomiast Lechia. Gdańszczanie wywieźli co prawda cenny punkt spod Wawelu, jednak dotychczasowe wyniki „Biało-Zielonych” są mocno rozczarowujące. W Gdańsku powoli zapominają jak smakuje wygrana, podopieczni Piotra Nowaka zwyciężyli na inaugurację, a potem było już tylko gorzej.

Górnik Zabrze jest wciąż najskuteczniejszą drużyną w lidze z 16. golami na koncie. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o indywidualne popisy. Igor AnGOLo powiększył swój dorobek o kolejne trzy trafienia i z 10 golami zdecydowanie przewodzi stawce snajperów.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę, do ligowych zmagań wrócimy za dwa tygodnie. „Trójkolorowi” wybiorą się na spotkanie z Termaliką do Niecieczy. Mecz zaplanowano na niedzielę 10 września o godz. 15:30. Liga zwalnia tempo, a to oznacza, że najwyższa pora śledzić losy piłkarzy Górnika w narodowych reprezentacjach.