Górnik Zabrze już pod wodzą Piotra Gierczaka przerwał serię porażek, ale remis w Mielcu z ostatnią Stalą z pewnością nie zadowolił, ani piłkarzy, ani kibiców. W minionej kolejce porażki doznał liderujący Raków, który musiał uznać wyższość Pogoni. Potknięcie częstochowian wykorzystał Lech. "Kolejorz" dzięki zwycięstwu nad Cracovią dogonił punktowo podopiecznych Marka Papszuna.
Nie skorzystała z szansy Jagiellonia. Białostocczanie wyglądali na zmęczonych w pojedynku z Zagłębiem. Pokonując faworyzowaną Jagą, lubinianie odnieśli trzecią wygraną z rzędu i widmo spadku nieco się oddaliło. Przegrana z GKS-em nie ułatwia sprawy Śląskowi w kontekście utrzymania. W pojedynki innych zespołów zamieszanych w walkę o spadek mieliśmy dwóch rannych, bowiem Puszcza zremisowała z Radomiakiem. Natomiast gdańska Lechie prowadziła w Warszawie z Legią, jednak gospodarze zdołali odwórcić losy meczu, a decydujący cios zadali w doliczonym czasie gry.
Wyniki 29. kolejki PKO Ekstraklasy
Piast Gliwice - Korona Kielce 1:1
Mokwa 90+1' - Pau Resta 45+1'
widzów: 4620
Śląsk Wrocław - GKS Katowice 0:2
Petkow 19' (s), Repka 43'
widzów: 21006
Widzew Łódź - Motor Lublin 1:2
Najemski 70' (s) - Wolski 43' (k), Ceglarz 72'
widzów: 17246
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:0
Wahlqvist 37'
widzów: 19655
Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 2:2
Klimek 85', Jakuba 90+1' - Pestka 69', Kaput 86'
widzów: 2000
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:3
Imaz 9' - Szmyt 29', Pieńko 88' (k), 90+9'
widzów: 15231
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1
Luquinhas 45', Ziółkowski 90+6' - Kapić 30'
widzów: 21841
Lech Poznań - Cracovia 2:1
Ishak 38', Sousa 76' - Kakabadze 70'
widzów: 27708
Stal Mielec - Górnik Zabrze 0:0
--
widzów: 4943
Tabela PKO Ekstraklasy
[anwpfl-standing title="" id="183518" exclude_ids="" layout="" partial="" bottom_link="" link_text="" show_notes="1"]Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl







Ten remis w przewadze jest jak kolejna porażka! Nie pojadę 250km na żydzew żeby oglądać kolejną padakę bez ambicji!
Przecież jakby nie mili metry to w tej przewadze przegramy. Masakra