Podsumowanie 25. kolejki Nice I ligi: Lekarstwo na wirus

Kaszpir  -  9 kwietnia 2017 19:42
0
3099

W piątkowej zapowiedzi pisaliśmy o wirusie niemocy drużyn, które zbliżają się do czołowych lokat. Znając już wyniki zakończonej kolejki, wydaje się, że trenerzy tych zespołów, zdiagnozowali objawy i zastosowali odpowiednie środki. Niemalże cała grupa z górnej części tabeli, odniosła zwycięstwa, a w niektórych przypadkach nawet bardzo przekonujące zwycięstwa.

W pokonanym polu został tylko Olimpia. Podopieczni Jacka Paszulewicza, zorientowali się w 5 minucie, że mecz już trwa. Jednak w tym momencie, przegrywali – 0:2. Strzelili wprawdzie kontaktowego gola, całkowitych strat nie zdołali odrobić do końca spotkania.

W Kluczborku po pokonaniu Górnika, wszyscy mogli poczuć się jak w bajce. Niestety dla mieszkańców tego sympatycznego miasteczka, bajka ta skończyła się szybko i brutalnie. Teoretycznie rozbity ostatnio zespół Zagłębia, rozbił właśnie – i to do przerwy – drużynę gospodarzy.

Kibice Chojniczanki doczekali się wreszcie zwycięstwa swych ulubieńców. Pierwszy komplet punktów tej wiosny, lider przywiózł z Mielca. Przerwana zatem została dobra passa Stali.

Kolejną wysoką wygraną odnieśli podopieczni Jerzego Brzęczka. „GieKSa” w pobitym polu zostawiła Wisłę Puławy. Popularny „Gonzo”, do bramki gospodarzy trafił raz, natomiast na listę strzelców wpisali się także Kamiński i Lebedyński.

Będąca również w górnych rejonach tabeli Miedź, podzieliła się punktami na własnym stadionie ze Stomilem. Pomimo dwubramkowej straty, olsztynianie doprowadzili do wyrównania. Zdołali je utrzymać do końca grając w osłabieniu z powodu czerwonej kartki.

W sumie na I-ligowych boiskach padło 26 goli. Najlepszą frekwencją może pochwalić się ponownie Zabrze. Mecz Górnika z trybun oglądało blisko 9 tysięcy kibiców.

Już w środę 12 kwietnia na Roosevelta zostanie rozegrany mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, wszystkich zachęcamy oczywiście do przyjścia na stadion.