Podsumowanie 17. kolejki Lotto Ekstraklasy: Powrót na fotel lidera

Kaszpir  -  27 listopada 2017 19:56
0
2205

Górnik Zabrze pokonał Jagiellonię Białystok i powrócił na pozycję lidera. Pomogła mu w tym porażka Legii w Kielcach. Nie zwalnia tempa super snajper zabrzan, Igor Angulo. Hiszpan dołożył kolejne dwa trafienia, dzięki czemu ucieka goniącemu go peletonowi.

Podopieczni Marcina Brosza po niemrawym początku w spotkaniu z Jagiellonią, złapali właściwy rytm i zdołali w sumie pewnie pokonać wicemistrzów Polski. Warto podkreślić, że w tym spotkaniu trener zabrzan, dał okazję poczuć wielkiej piłki, dwóm kolejnym młodym zawodnikom. W końcówce zawodów na murawę przy Roosevelta wbiegli, Dominik Lasik oraz Krzysztof Kiklaisz.

W Kielcach, tamtejsza Korona po znakomitym widowisku, pokonała Legię. Wskutek tej porażki, warszawianie stracili pozycję lidera. Przerwana została ich passa, sześciu kolejnych zwycięstw. „Złocisto-krwiści” natomiast, od dziesięciu kolejek nie znaleźli pogromcy, dzięki znakomitej postawie właśnie wdrapali się na podium.

Wisła Kraków mogła być na trzecim miejscu, nie zdołała pokonać – mimo trzykrotnego prowadzenia – Termaliki. „Słonie” kontynuują dobrą serię, dzięki czemu zbierają cenne punkty. Wydarzeniem spotkania, był na pewno powrót do LOTTO Ekstraklasy po dziesięciu latach Marcina Wasilewskiego.

Zwycięstwo wreszcie odniosły zespoły Lecha oraz Cracovii. „Kolejorz” może nie zagrał wielkich zawodów, ale na słabych na wyjazdach „Nafciarzy”, wystarczyło. Cracovia rzutem na taśmę, rozstrzygnęła spotkanie z Lechią Gdańsk. Formą strzelecką w tym meczu błysnął Krzysztof Piątek, zdobywca dwóch goli.

Ostatnia akcja zadecydowała również w derbach Dolnego Śląska. Było to bardzo ważne zwycięstwo dla wrocławian, będących w ostatnim czasie w lekkim dołku. Wróble ćwierkają, że mogło to być pożegnalne spotkanie dla trenera Stokowca.

Arka rozbiła w Gdyni beniaminka z Nowego Sącza, prowadząc już do przerwy 4:0. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego, nie wzięli przykładu z Borussi Dortmund (prowdząc 4:0 do przerwy z Schalke, tylko zremisowała 4:4!) i zdołali, nie tylko utrzymać przewagą z pierwszej połowy, ale dołożyć piąte trafienie.

Zaledwie nieco ponad 1,5 tys. widzów obejrzało mecz pomiędzy Pogonią a Piastem. Wpływ na tak mizerną frekwencję, miała nie tylko fatalna postawa „Portowców” w sezonie, ale również aura. Nad Szczecinem cały dzień padał rzęsisty deszcz, który o mało nie spowodował, że spotkanie nie doszło by do skutku. Ostatecznie zawody się odbyły, rezultat remisowy na pewno bardziej zadowalał gości.

Termalika Bruk-Bet Nieciecza – Wisła Kraków 3:3
Piątek 14′ (k), Pawłowski 60′, Jovanović 88′ – Imaz 10′, Wojtkowski 22′, Carlitos 66′
widzów: 4510

Igor AnGOLo nie zwalnia tempa, dorzucił kolejne dwa trafienia. Konkurencja najwyraźniej nie jest w stanie wytrzymań tempa narzuconego przez snajpera Górnika. Jedną bramkę zdobył Carlitos, ale dystans pomiędzy Hiszpanami zwiększył już na sześć goli. Do szerokiej czołówki dołączył Krzysztof Piątek, tracie on jednak aż 10 trafień do Igora.