Podeszliśmy ze zbyt dużym respektem do rywala

Kaszpir  -  25 lipca 2021 23:31
6
3225

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenera gospodarzy – Kosty Runjaića oraz szkoleniowca zabrzan – Jana Urbana.

Kosta Runjaić (trener Pogoni): – Nie było łatwo zdobyć pierwszego gola. Górnik był nisko ustawiony szukał gry z kontry. Zachowaliśmy spokój i strzeliliśmy bramkę na 1:0. W drugiej połowie rywale momentami mieli więcej z gry, nie pamiętam dogodnej sytuacji dla rywali. Bardzo ładna Kacpra Kozłowskiego tuż po zmianie (…).

Jan Urban (trener Górnika): – Wydaje mi się, że podeszliśmy ze zbyt dużym respektem do rywala. Było widać po oficjalnym spotkaniu w europejskich pucharach, ze Pogoń jest w formie, ale respekt był za duży. Pogoń nas zdominowała w pierwszej połowie, nie mogliśmy grać, jak równy z równym. Rozmawialiśmy o tym w szatni i wydawało się, że ta reakcja nastąpiła, ale tylko do utraty drugiej bramki. Potem gospodarze przejęli kontrolę nad meczem i wygrali zasłużenie.