Podczas meczu z Wisłą Kraków pomożemy pogorzelcom z Biskupic

W.  -  3 grudnia 2019 22:36
0
2928

Ogień to najstraszliwszy z żywiołów, który w ciągu zaledwie kilku minut może pozbawić nas nie tylko dorobku całego życia, lecz przede wszystkim tego, co najważniejsze, zdrowia, życia, jak również poczucia bezpieczeństwa.

Z niszczycielską siłą żywiołu zmagali się w sobotę 24 listopada mieszkańcy kamienicy przy ul. Głowackiego w zabrzańskiej dzielnicy Biskupice, gdzie tuż po godzinie 10 na dachu kamienicy zauważono błyskawicznie rozprzestrzeniający się ogień. Mimo szybko podjętej akcji, ofiarności mieszkańców oraz heroicznej postawy straży pożarnej ogień objął znaczną część dachu, zajmując także pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu. To, czego nie strawił żywioł, uległo zniszczeniu oraz zalaniu. Na skutek pożaru dach nad głową straciło 21. lokatorów kamienicy, która na ten moment nie nadaje się do użytku. Natychmiast po pożarze zorganizowane zostały liczne zbiórki na rzecz pogorzelców, obojętny na ludzką krzywdę i dramat mieszkańców zabrzańskiej dzielnicy, nie pozostał również zarząd naszego klubu.

Jak czytamy na oficjalnej stronie czternastokrotnego mistrza Polski: – (…) W pomoc zaangażowała się grupa Torcida Girls, apel o pomoc do fanów wystosowało również stowarzyszenie „Kibice Razem”. Potrzeby są i będą jednak bardzo duże, dlatego zarząd Górnika podjął decyzję o organizacji zbiórki pieniędzy – wspólnie z zabrzańskim stowarzyszeniem „Otoczka” – podczas najbliższego meczu z Wisłą Kraków. Przy wejściach na Arenę im. Ernesta Pohla oraz na samych trybunach widoczni będą wolontariusze wspomnianego stowarzyszenia, którzy zaopatrzeni w skarbonki, prosić będą o datki na pomoc pogorzelcom. Poszkodowani w pożarze zostaną również zaproszeni na mecz. Okażmy im wsparcie, by przekonali się jak wielka jest siła kibiców 14-krotnego Mistrza Polski i drzemiące w nich pokłady dobra.

Zachęcamy do wsparcia tej szczytnej idei i pomocy pogorzelcom, którzy w ciągu kilkudziesięciu minut stracili dorobek całego życia, a wspomnienie tamtych wydarzeń jeszcze na długo pozostanie w ich pamięci. Niechaj pomoc i ofiarność kibiców Górnika Zabrze, choć na chwilę pozwoli zapomnieć o strasznych wydarzeniach, wlewając w serca poszkodowanych  nadzieję, przywracając radość i wiarę w drugiego człowieka.

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl
Foto: Portal Biskupice

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments