Pod lupą: Szymon Skrzypczak i Paweł Brożek w meczu w Krakowie

Luq  -  13 kwietnia 2015 16:07
0
884

pod_lupa_3

Od dłuższego czasu kibice domagali się wystawienia w pierwszym składzie Szymona Skrzypczaka. Napastnik Górnika dostał taką okazję właśnie w meczu pod Wawelem, więc postanowiliśmy szczegółowo prześledzić jego występ pod naszą lupą. Zobaczcie w statystykach jak się spisał w porównaniu ze starym ligowcem Pawłem Brożkiem.

Szymon Skrzypczak

Skrzypczak_wisla_1415

Kontakty z piłką – 29 (z czego 18 w pierwszej połowie) – Jak na „9” całkiem sporo.
Strzały celne – 1 (0) – W 59′ Łukasz Madej dośrodkowywał z lewej strony w pol karne, gdzie na 11m najwyżej do główki wyskoczył Szymon, niestety jego strzał był w środek bramki więc Buchalik obronił.
Strzały niecelne – 2 (2) – Na listę strzelców mógł się wpisać już w 2′ gdy po rzucie rożnym, który sam wywalczył, jego główka spoczęła na górze siatki. Z kolei w 41′ rozegrał akcję z Robertem Jeżem i strzelał z około 16m obok prawego słupka.
Strzały zablokowane – 0 – W 26′ znakomicie przyjął piłkę w polu karnym i obrócił się w kierunku bramki. Gdy miał już oddawać strzał, obrońca ofiarnym wślizgiem wybił mu piłkę. (Sytuacja z fotografii powyżej)
Podania celne – 9 (5) –  Niezbyt wiele, ale widać było u niego zachowania typowe jak dla napastnika. Dodatkowo większość z podań, nawet niecelne, były bardzo groźne.
Podania niecelne – 5 (3)
Podania kluczowe – 2 (1) – Tutaj na pewno należy się plus dla Szymona. W 9′ zastawił się z boku pola karnego, urwał się do linii końcowej i dośrodkował na dłuższy słupek gdzie błąd obrońcy wykorzystał Rafał Kosznik. Niestety jego strzał obronił Buchalik. Druga sytuacja była jeszcze lepsza i powinna skończyć się golem. W 70′ rewelacyjnie wypuścił Jeża sam na sam z bramkarzem, niestety Słowak przegrał ten pojedynek.
Pojedynki główkowe wygrane – 7 (4)
Pojedynki główkowe przegrane – 8 (4) – Niby większość przegranych ale naprawdę wykonał w tym elemencie sporą pracę i często zgrywał wysokie piłki.
Faulował – 2 (0) – W 67′ stracił piłkę w środku pola i ratował się faulem. W 92′ faulował na polowie przeciwnika przy próbie pressingu.
Faulowany – 1 (0) – W 86′ w środkowej strefie dobrze osłaniał piłkę i przeciwnik musiał faulować go.
Wybicia – 0
Straty – 4 (2) – Liczba jak na napastnika do przyjęcia. Raz nawet po stracie powalczył do końca i miał przechwyt.
Przechwyty – 5 (1) – Jak na napastnika… bardzo dużo. Świetna robota.
Spalone – 1 (0) – W 72′ był na metrowym spalonym a mogła być sytuacja sam na sam.
Bramki – 0
Asysty – 0 – Gdyby „Jeżyk” był skuteczniejszy…

Paweł Brożek

Kontakty z piłką – 22 (z czego 7  w pierwszej połowie) – Do  22′ jego jedyny kontakt z piłką to podanie rozpoczynające spotkanie. W tym czasie przegrał aż 6 główek.
Strzały celne – 1 (0) – W 91′ znalazł się sam na sam ze Steinborsem po prawej stronie. Na szczęście nasz bramkarz stanął na wysokości zadania.
Strzały niecelne – 0
Strzały zablokowane – 0
Podania celne – 10 (3) – Również niewiele ale gdy już podawał to groźnie.
Podania niecelne – 6 (1)
Podania kluczowe – 3 (0) – 67′ podawał do Garguły ale ten zgubił piłkę. W 70′ przeprowadził z Boguskim świetną akcję. Ostatecznie ten drugi w dogodnej pozycji uderzył Panu Bogu w okno. W 93′ wyłożył piłkę Dudce na 30m, który huknął jak z armaty. Steinbors znów lepszy.
Pojedynki główkowe wygrane – 2 (1)
Pojedynki główkowe przegrane – 8 (6) – Bardzo słabo w tym elemencie.
Faulował – 1 (0)  – Faulował Kosznika w naszym polu karnym w końcówce meczu.
Faulowany – 0
Wybicia – 0
Straty – 4 (3) – Bez konsekwencji.
Przechwyty – 2 (0)
Spalone – 0
Bramki – 0
Asysty – 0

Nasz komentarz: Chyba wszyscy po tym spotkaniu są przekonani, że Szymon wykorzystał daną mu szansę. Od początku meczu był bardzo aktywny i był bliski strzelenia gola. Gdyby nie złe zagranie Jeża miałby asystę. Poprawił grę plecami i mocno trzyma się na nogach. Z kolei Paweł Brożek przez większość meczu był niewidoczny a pierwszą połowę miał wręcz fatalną. Jest to jednak doświadczony zawodnik i pod koniec spotkania konstruował groźne akcje i mocno dał się we znaki naszym obrońcom.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg / Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments