Pod lupą: Szymon Drewniak i Rok Straus

Luq  -  7 kwietnia 2014 22:38
0
995

pod_lupa_3

Tym razem pod nasza lupę trafili defensywni pomocnicy. Ponieważ w szeregach „Trójkolorowych” z powodu kontuzji zabrakło Radosława Sobolewskiego prześledziliśmy występ Szymona Drewniaka, który go zastępował. Po przeciwnej stronie w barwach „Pasów” zagrał Słoweniec Rok Straus.

Szymon Drewniak

Kontakty z piłką – 43 (z czego 26 w pierwszej połowie) –Niewiele jak na tą pozycję.
Strzały celne –0
Strzały niecelne – 2 (1) – Wpierw strzelił „Panu Bogu w okno” w 21′ a następnie minimalnie niecelnie z 25m po odbiorze piłki.
Strzały zablokowane – 0
Podania celne – 23 (12) – Jak widać mało aktywnie.
Podania niecelne – 6 (4)
Podania kluczowe – 0
Pojedynki główkowe wygrane – 2 (2)
Pojedynki główkowe przegrane – 6 (4) – W 65′ przeciwnik w powietrznej walce wręcz go przestawił. Sobol by sobie nie pozwolił na to.
Faulował – 0 – Nie pamiętam by Sobol kończył mecz choćby bez jednego faulu. Tutaj trzeba pokazać trochę agresji. Jeden raz zatrzymał piłkę ręką.
Faulowany – 2 (2)
Wybicia – 4 (2) – Mizernie.
Straty – 3 (2)
Przechwyty – 10 (6) – Jedyna statystyka na dobrym poziomie.
Bramki – 0
Asysty – 0
Spalone – 0

Rok Śtraus:

Kontakty z piłką – 84 (z czego 34 w pierwszej połowie) – Bardzo dużo kontaktów ale znaczna ilość wynikała z częstej wymiany piłki z najbliższym partnerem. Cracovia prowadziła więc taką grą kradli czas.
Strzały celne – 0
Strzały niecelne – 0
Strzały zablokowane – 0
Podania celne – 64 (23) – Przez Słoweńca przechodziło większość piłek i choć gros z podań było bezproduktywnych na Górnika wystarczyło.
Podania niecelne – 8 (8) – Sporo ale większość z nich miały miejsce w początkowej fazie meczu. Po zmianie stron bezbłędny.
Podania kluczowe – 0
Pojedynki główkowe wygrane – 2 (2) – Nie imponuje wzrostem ale to co miał wygrać to wygrał.
Pojedynki główkowe przegrane – 0
Faulował – 0
Faulowany – 1 (0)
Wybicia – 3 (0)
Straty – 7 (4) – Bardzo dużo, niestety „Trójkolorowi” nie potrafili tego wykorzystać.
Przechwyty – 6 (4)
Spalone – 0
Bramki – 0
Asysty – 0

Nasz komentarz: Szymon Drewniak nie wypełnił luki po Sobolewskim. Wprawdzie miał sporo odbiorów, ale to jedyny pozytyw w jego grze. Odstaje fizycznie od rywali i bardzo słabo gra w powietrzu. Nie kreuje też gry partnerom. Po sezonie Górnik definitywnie powinien się z nim rozstać. Z kolei Rok Śtraus poza wieloma kontaktami i celnymi podaniami się niczym nie wyróżnił. Większość z tej „Tiki taki” to bezproduktywne wymiany piłek na swojej połowie na małej przestrzeni. Pod koniec spotkania osłabł i wręcz chodził po boisku, mimo to zabrzanie nie mogli tego wykorzystać.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments