Pod lupą: Seweryn Gancarczyk i Dariusz Dudka w sobotnim starciu przy Reymonta

kamres  -  26 maja 2014 07:55
0
888

pod_lupa_1

Powrót naszego środkowego defensora po kontuzji był pretekstem, żeby wziąć pod naszą lupę stoperów obu drużyn. Gra w obronie pozostawia wiele do życzenia, jednak Górnik zdołał zwyciężyć 3:2. Co ciekawe dwa trafienia zaliczył inny środkowy obrońca Górnika – Adam Danch. bez niego z Krakowa nie udałoby się wywieźć nawet jednego punktu. Ze strony Wisły wybraliśmy Dariusza Dudkę, który „pomógł” zdobyć jedną z bramek dla „Trójkolorowych”.

Seweryn Gancarczyk

Kontakty z piłką – 27 (z czego 12 w pierwszej połowie)
Przechwyty – 0 (0)
Błędy – 1 (0)  W 58′ nie upilnował Stilica, który minimalnie posłał piłkę obok bramki Steinborsa.
Bramki – 0
Asysty – 0
Spalone – 0

Seweryn Gancarczyk został zmieniony w 79′ przez Oleksandra Szeweluchina. Widocznie nie był kondycyjnie przygotowany na pełne 90 minut gry.

Dariusz Dudka

Kontakty z piłką – 29 (z czego 19 w pierwszej połowie)
Podania celne – 26 (16)
Pojedynki główkowe wygrane – 1 (1)
Pojedynki główkowe przegrane – 0 (0)
Faulowany – 0 (0)
Wybicia – 2 (2)
Straty – 1 (1)
Błędy – 0 (0)  Przy pierwszej bramce dla Górnika, Dudka stał przy Zacharze, jednak nikt nie spodziewał się strzału na bramkę, bowiem „Mati” był ustawiony do niej tyłem.
Bramki – 0
Asysty – 0 – Gdyby piłka nie odbiła się od jego buta przy strzale Dancha, Górnik nie zdobyłby bramki na 2:2.
Spalone – 0

Nasz komentarz: – Pomimo przerwy w grze „Garnka”, Seweryn nie ustępował rywalom na boisku. Jego występ był przyzwoity, walczył o piłkę. Niestety po raz kolejny formacja obronna nie ustrzegła się błędów, przez co straciliśmy dwie bramki. Dobrze, że Brożek nie był tego dnia w formie. Sztab szkoleniowy powinien poważnie zająć się grą Górnika w defensywie po zakończeniu sezonu.