Pod lupą: Marcin Robak, napastnik Piasta w meczu z Górnikiem

Luq  -  7 sierpnia 2013 07:58
0
969

robak
Zawodnik ten był przymierzany do Górnika jednak ostatecznie strony nie dogadały się co do długości kontraktu i doświadczony napastnik wylądował tuż za miedzą. W pojedynku z Trójkolorowymi napsuł sporo krwi zabrzańskim obrońcom a swą dobrą grę przypieczętował pięknym golem. Poniżej szczegółowe statystyki Marcin Robaka.

Kontakty z piłką – 39 (w tym 21 w pierwszej połowie) – taktyka Piasta była prosta, wykorzystać przewagę wzrostu Robaka i grac długie, wysokie piłki.
Podania celne – 18 (11) – sporo z tych celnych podań to zgrania główką do kolegów.
Podania niecelne – 6 (5)
Podania kluczowe – 1 (1)
Pojedynki główkowe wygrane – 11 (5) – jak widać to bardzo mocna strona tego zawodnika, na szczęście dla nas te główki to nie były strzały na bramkę a jedynie zgrania do kolegów.
Pojedynki główkowe przegrane – 11 (7) – dopiero wejście Szeweluchina zniwelowało przewagę w powietrzu Marcina Robak
Wybicia – 1 (0)
Przechwyty – 0
Straty – 5 (3)
Dośrodkowania celne – 0
Dośrodkowania niecelne – 0
Strzały celne – 1 (0) – był to jedyny celny strzał całego zespołu i przyniósł gola, na szczęście zabrzanie strzelili o jednego więcej.
Strzały niecelne – 1 (0)
Faulował – 0
Faulowany – 2 (2)

Marcin Robak to na pewno bardzo dobry zawodnik, ma dobre warunki fizyczne i świetnie gra głową. Podobno nie zagrzeje dłużej miejsca w Gliwicach, bo interesuje się nim turecki klub. Czy Górnik dobrze zrobił, że nie postarał się bardziej o tego zawodnika? Mecz Górnika z Piastem pokazał, że zawodnik ten świetnie nadaje się do zgrywania długich piłek, ale taka taktyka jest już dosyć archaiczna i stosują ją zespoły nie potrafiące grać „piłką”. Trener Nawałka konsekwentnie wprowadza w Górniku atak pozycyjny i grę kombinacyjną, w której przydaje się inny typ napastnika.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga / Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments