Pod lupą: Grzegorz Kasprzik i Wojciech Kaczmarek

Luq  -  10 marca 2014 20:30
0
1111

pod_lupa_1

Tym razem podczas spotkania z Zawiszą bliżej postanowiliśmy się przyjrzeć bramkarzom. Górnik wiosną traci sporo bramek i pozycja „goalkeepera” wiąże się ze sporą pracą na boisku. Zapraszamy do zapoznania się, ze szczegółowym raportem naszego bramkarza jak i jego Vis-a-Vis.

Grzegorz Kasprzik.
Kontakty z piłką – 33 (z czego 18 w pierwszej połowie) – Jesienią pisaliśmy analizując pracę Pavelsa Steinborsa tak „30 kontaktów – Całkiem sporo a wynikało to z tego, że miał troszkę pracy i przede wszystkim uczestniczył w rozgrywaniu piłki gdy ta krążyła pomiędzy naszymi defensorami.” Tym razem rozgrywania nie było a kontaktów jeszcze więcej. Daje to do myślenia jak wygląda obecnie gra Górnika.
Interwencje udane – 15 (10)  Jedna była szczególnie udana gdy w 35′ wygrał pojedynek sam na sam z Vasconcelosem.
Interwencje nie udane – 3 (0) – Chociaż przy trzecim golu praktycznie interwencji nie było.
Strzały obronione – 4  (3)
Strzały nieobronione – 3 (0) – Trzeba przyznać, że uderzenia bydgoszczan były wyjątkowo precyzyjne i trudne do obrony.
Podania celne – 14 (9) – Tu też posłużę się naszą analizą Pavelsa Steinborsa z jesiennego meczu: „26 podań – Większość tych podań to krótkie podanie do defensorów, jedynie dwa były długimi wykopami. Podania niecelne – 0 – Komentarz zbędny” – Górnik przestał grać piłką i z tych czternastu podań sześć było długich w środkową strefę. Prawie w ogóle Kasprzik nie był wykorzystywany przy rozgrywaniu piłki.
Podania niecelne – 13 (5) – Prawie wszystkie to długi wykopy na walkę w środek pola.
Błędy – 2 (1) – W 24′ wypuścił piłkę z rąk ale sędzia uznał, że był faulowany w tej sytuacji. Za błąd można też uznać brak interwencji przy trzecim golu z rzutu wolnego w 68′.
Wybicia – 5 (1)
Faulował – 0
Faulowany – 2
Straty – 0

Wojciech Kaczmarek
Kontakty z piłką – 23 (z czego 13 w pierwszej połowie) – Aż o 10 mniej niż Kasprzik.
Interwencje udane – 8 (5)
Interwencje nie udane – 1 (1) – Przy golu Iwana w 22′ miał piłkę na ręce ale nie zdołał jej sparować poza bramkę.
Strzały obronione – 3  (2)
Strzały nieobronione – 1 (1) – Wspomniana główka Iwana.
Podania celne – 11 (6) – W tym 5 długich.
Podania niecelne – 9 (5) – Podobnie jak Kasprzik większość to długie wykopy.
Błędy – 0
Wybicia – 4 (2)
Faulował – 0
Faulowany – 0
Straty – 0

Nasz komentarz: Coś złego stało się z grą Górnika po zimowej przerwie. Jesienią gdy analizowaliśmy grę bramkarzy gros kontaktów z piłką golkipera „Trójkolorowych” wynikało z rozgrywania piłki a teraz to po prostu interwencje. Jesienią także Górnik nie wykonywał praktycznie długich wykopów przez co Stainbors w jednym z meczów miał 0 niecelnych podań. Teraz większość piłek wprowadzanych jest poprzez wykop bramkarza „na aferę”. W meczu z Zawiszą nasz bramkarz miał o wiele więcej pracy od Kaczmarka. Zabrzanie nie zmuszali go do wielu interwencji o nerwy przysparzali go częściej kibice, którzy szczególnie w  pierwszej połowie głośno narzekali na jego niecelne wybicia. Dodać też należy, że pierwszy kontakt miał dopiero w 7′. Podsumowując Grzegorz Kasprzik pomimo porażki nie rozegrał złych zawodów a Wojciech Kaczmarek nie został zmuszony do większych wysiłków poza sytuacją z 22′.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments