Pod lupą: Grzegorz Kasprzik i Matuś Putnocky w WDŚ

0
1592

pod_lupa_3

Tym razem pod naszą lupę wzięliśmy bramkarzy. W Górniku spodziewano się, że od pierwszej minuty zagra debiutant Janukiewicz, jednak zobaczyliśmy Kasprzika. Decyzja to o tyle zrozumiała, że Grzegorz spisywał się ostatnio co najmniej przyzwoicie a do tego to wierny kibic "Trójkolorowych", więc był podwójnie zmotywowany na mecz z Ruchem. W bramce chorzowian mogliśmy oglądać Słowaka Putnocky'ego, który był rewelacją zeszłego sezonu, ale w tym znacznie obniżył loty. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi statystykami bramkarzy w WDŚ.

kasprzik_piast_gornik_1516

Grzegorz Kasprzik

Kontakty z piłką - 36 (z czego 16 w pierwszej połowie) - Mimo porażki na pewno jego występ można uznać do udanych.
Interwencje udane - 8 (5) - Pewny punkt w bramce Górnika.
Interwencje nie udane - 1 (1)
Strzały obronione - 6 (3) - Ruch próbował głównie strzałów z dystansu i te uderzenia Grzegorz pewnie łapał lub parował do boku.
Strzały nieobronione - 1 (1) - W pierwszej połowie tylko raz nieudanie interweniował, gdy po błędzie Słodowego w 43' prawie do pustej bramki strzelił Oleksy. Kasprzik gonił za piłką do końca, ale zabrakło około pół metra.
Podania celne - 24 (13) - Aż 11 długich podań było celnych w tym jedno z 83' kluczowe na niecelny strzał do Gergela.
Podania niecelne - 9 (2) - W pierwszej połowie prawie bezbłędnie. W drugiej więcej ryzykował długich podań i jego skuteczność spadła, ale i tak co najmniej przyzwoicie.
Błędy - 0
Wznowienia - 11 (3)

Wybicia - 1 (1)
Faulował - 0
Faulowany - 0
Straty - 2 (0) -  Dwa razy źle wybijał piłę w aut.

Putnocky_Matus_Ruch

Matus Putnocky

Kontakty z piłką - 51 (z czego 19 w pierwszej połowie) - Bardzo dużo. Nie dziwi, że został wybrany piłkarzem meczu, bo wiele razy ratował "Niebieskich".
Interwencje udane - 14 (2) - Imponujące.
Interwencje nie udane - 0
Strzały obronione - 7  (0) - Wszystkie w drugiej połowie. Szczególnie ofiarna interwencja przy dwóch strzałach Korzyma w 75' gdy drugie uderzenie przyjął na twarz.
Strzały nieobronione - 0
Podania celne - 21 (11)
Podania niecelne - 22 (7) - Słabszy od Kasprzika. Jego gra nogami to chyba najsłabszy element.
Błędy - 0
Wznowienia - 16 (9)

Wybicia - 4 (1)
Faulował - 0
Faulowany - 0
Straty - 3 (2) - Wspomniane wybicia w aut.

Nasz komentarz: - Obaj bramkarze byli najlepszymi zawodnikami na boisku. Dzięki Putnocky'emu, chorzowianie wygrali ten mecz, gdyż wielokrotnie ratował ofiarnie swą drużynę. Z kolei dzięki Kasprzikowi "Trójkolorowi" nie przegrali wyżej. Obaj zawodnicy ustrzegli się większych błędów poza kilkoma złymi wybiciami w aut. Do tego Grzegorz parę razy podryblował i miał jedno podanie kluczowe, które mogło odmienić losy meczu. Widać, że Grzegorz łatwo miejsca w składzie nie odda.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Foto Pyk

0 komentarzy
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze