Pod lupą: Grzegorz Kasprzik i Matuś Putnocky w WDŚ

Luq  -  16 września 2015 11:49
0
1029

pod_lupa_3

Tym razem pod naszą lupę wzięliśmy bramkarzy. W Górniku spodziewano się, że od pierwszej minuty zagra debiutant Janukiewicz, jednak zobaczyliśmy Kasprzika. Decyzja to o tyle zrozumiała, że Grzegorz spisywał się ostatnio co najmniej przyzwoicie a do tego to wierny kibic „Trójkolorowych”, więc był podwójnie zmotywowany na mecz z Ruchem. W bramce chorzowian mogliśmy oglądać Słowaka Putnocky’ego, który był rewelacją zeszłego sezonu, ale w tym znacznie obniżył loty. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi statystykami bramkarzy w WDŚ.

kasprzik_piast_gornik_1516

Grzegorz Kasprzik

Kontakty z piłką – 36 (z czego 16 w pierwszej połowie) – Mimo porażki na pewno jego występ można uznać do udanych.
Interwencje udane – 8 (5) – Pewny punkt w bramce Górnika.
Interwencje nie udane – 1 (1)
Strzały obronione – 6 (3) – Ruch próbował głównie strzałów z dystansu i te uderzenia Grzegorz pewnie łapał lub parował do boku.
Strzały nieobronione – 1 (1) – W pierwszej połowie tylko raz nieudanie interweniował, gdy po błędzie Słodowego w 43′ prawie do pustej bramki strzelił Oleksy. Kasprzik gonił za piłką do końca, ale zabrakło około pół metra.
Podania celne – 24 (13) – Aż 11 długich podań było celnych w tym jedno z 83′ kluczowe na niecelny strzał do Gergela.
Podania niecelne – 9 (2) – W pierwszej połowie prawie bezbłędnie. W drugiej więcej ryzykował długich podań i jego skuteczność spadła, ale i tak co najmniej przyzwoicie.
Błędy – 0
Wznowienia – 11 (3)

Wybicia – 1 (1)
Faulował – 0
Faulowany – 0
Straty – 2 (0) –  Dwa razy źle wybijał piłę w aut.

Putnocky_Matus_Ruch

Matus Putnocky

Kontakty z piłką – 51 (z czego 19 w pierwszej połowie) – Bardzo dużo. Nie dziwi, że został wybrany piłkarzem meczu, bo wiele razy ratował „Niebieskich”.
Interwencje udane – 14 (2) – Imponujące.
Interwencje nie udane – 0
Strzały obronione – 7  (0) – Wszystkie w drugiej połowie. Szczególnie ofiarna interwencja przy dwóch strzałach Korzyma w 75′ gdy drugie uderzenie przyjął na twarz.
Strzały nieobronione – 0
Podania celne – 21 (11)
Podania niecelne – 22 (7) – Słabszy od Kasprzika. Jego gra nogami to chyba najsłabszy element.
Błędy – 0
Wznowienia – 16 (9)

Wybicia – 4 (1)
Faulował – 0
Faulowany – 0
Straty – 3 (2) – Wspomniane wybicia w aut.

Nasz komentarz:Obaj bramkarze byli najlepszymi zawodnikami na boisku. Dzięki Putnocky’emu, chorzowianie wygrali ten mecz, gdyż wielokrotnie ratował ofiarnie swą drużynę. Z kolei dzięki Kasprzikowi „Trójkolorowi” nie przegrali wyżej. Obaj zawodnicy ustrzegli się większych błędów poza kilkoma złymi wybiciami w aut. Do tego Grzegorz parę razy podryblował i miał jedno podanie kluczowe, które mogło odmienić losy meczu. Widać, że Grzegorz łatwo miejsca w składzie nie odda.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Foto Pyk

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments