Po raz ostatni wygraliśmy we Wrocławiu zostając mistrzem…

Spark  -  3 kwietnia 2013 14:00
0
853

kibice
Górnik Zabrze po raz ostatni pokonał na wyjeździe Śląsk Wrocław w sezonie 2001/2002, kiedy sięgnął po mistrzostwo… grupy spadkowej, natomiast wrocławianie spadli z ówczesnej I ligi.

Tamten mecz rozegrano dokładnie 6 kwietnia 2002 roku. W najbliższą sobotę, dokładnie 11 lat później, „Trójkolorowi” będą chcieli powtórzyć tamten wyczyn i znów zainkasować komplet punktów we Wrocławiu. Przed ponad dekadą wygrali 2:1, a zwycięskiego gola strzelił w drugiej połowie Adam Kompała. W składzie Śląska byli wtedy m.in. Marcin Wasilewski oraz Ireneusz Jezierski. Natomiast w Górniku zagrali tacy piłkarze jak: Piotr Lech, Grzegorz Lekki, Michał Probierz, czy też Andrzej Niedzielan. Zabrzanie wygrali, choć całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jacka Wiśniewskiego.

Zapraszamy do przeczytania relacji kibicowskiej z tamtego spotkania w naszym dziale „Okiem Kibica”. Jej tytuł to: Wyjazd na Śląsk 2002, czyli “cienkie bolki”.