Po pierwsze domowe, arcyważne zwycięstwo

W.  -  4 marca 2023 11:42
1
2469

Pojedynki Górnika z Legią od zawsze niosą ogrom emocji, zarówno na trybunach, jak i na boisku. Nie inaczej będzie w przypadku kolejnego starcia obu drużyn, które rozegrane zostanie już dzisiaj w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Początek hitowej potyczki obu zespołów, którą z perspektywy trybun śledzić będzie ponad 20 tysięcy sympatyków Górnika, zaplanowany został na godzinę 20:00, a rozjemcą zawodów będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

Ostatnie mecze w wykonaniu Trójkolorowych nie należały do najlepszych. Od początku roku podopieczni Bartoscha Gaula rozegrali pięć spotkań, dopisując w tabeli tyle samo punktów (5). Trzy z nich wywieźliśmy w niedzielę z Mielca, pokonując w ostatniej serii spotkań Stal 0:1. Znacznie lepiej od wiosennej inauguracji rozgrywek spisują się nasi dzisiejsi rywale, którzy plasują się na pozycji wicelidera PKO BP Ekstraklasy, gromadząc 43 punkty (Górnik zdobył 25 punktów), z których jedenaście zespół Kosty Runjaića uzyskał wiosną, nie przegrywając żadnego meczu (3:2 z Koroną d, 1:2 z Zagłębiem Lubin w, 2:2 z Cracovią d, 0:1 z Piastem w, oraz 2:2 z Widzewem Łódź d). Także remisem 2:2 zakończyło się ostatnie ligowe spotkanie Legii z Górnikiem, które rozegrane zostało 19 sierpnia 2022 roku. Wówczas z podziału punktów i szczęśliwej końcówki ligowego klasyku mogli cieszyć się jedynie gospodarze, którzy do 83. minuty przegrywali na Stadionie im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego 0:2. Jako pierwsi rezultat otworzyli zabrzanie, którzy w 26. minucie prowadzili przy ul. Łazienkowskiej 0:1. Autorem pierwszego gola dla czternastokrotnych mistrzów Polski był Aleksander Paluszek, który pewnie pokonał Kacpra Tobiasza. Drugi gol dla Trójkolorowych, wywołujący olbrzymią radość sympatyków Górnika padł w 55. minucie po strzale Piotra Krawczyka. Kiedy w końcówce spotkania wydawało się, że losy meczu są już przesądzone i komplet punktów pojedzie do Zabrza, do głosu doszli legioniści. Bramkę kontaktową po rzucie karnym zdobył w 83. minucie Josué, zaś do wyrównania doprowadził w doliczonym czasie gry (92′) Lindsay Rose. Skrót tego meczu dostępny jest TUTAJ.

Po sierpniowym spotkaniu pisaliśmy o wielkim niedosycie, który przyniósł ówczesny pojedynek pomiędzy Legią i Górnikiem, oraz podopiecznych Bartoscha Gaula, którzy pokazali charakter i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, nie ustępując rywalowi na jego terenie. Także i w dzisiejszym meczu chcielibyśmy zobaczyć podobne oblicze naszego zespołu, który podbudowany wygraną w Mielcu, także i tym razem, w bardzo ważnym dla nas pojedynku, przed własną publicznością, która poniesie zespół gromkim dopingiem, sięgnie po komplet upragnionych trzech punktów, wygrywając pierwszy wiosenny mecz przy Roosevelta, jakże ważny mecz, będący prawdziwym piłkarskim świętem, na co bardzo liczymy, ściskając mocno kciuki i wykrzykując: DO BOJU GÓRNIK!!!