Pniówek Pawłowice – Górnik II Zabrze 3:3. Wyrwali punkt

Kaszpir  -  6 maja 2023 18:55
1
1755

W spotkaniu 27. kolejki III ligi, Górnik Zabrze zremisował z Pniówkiem Pawłowice 3:3. Bramki dla „Trójkolorowych” uzyskali, Daniel Ściślak z rzutu karnego, Bartłomiej Korbecki oraz Mateusz Chmarek.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w piątej minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Glenc. Pawłowiczanie mogli jeszcze przed przerwą podwyższyć rezultat, ale ich najskuteczniejszy strzelec Dawid Hanzel nie wykorzystał rzutu karnego. Miejscowi dopięli jednak swego po przerwie, gdy do bramki Alessio Valiona trafił Tomasz Musioł. Od 56 min. zabrzanie musieli radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Maksymiliana Gandziarowskiego. To już trzeci, kolejny mecz, w którym piłkarz Górnika ogląda „czerwień”. Nadziej na wywiezienie chociażby punktu, nieco odżyły po golu Daniela Ściślaka z rzutu karnego. Na kwadrans przed końcem piłkarze Pniówka podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kamil Spratek. Ambitnie grający goście zdołali po raz kolejny złapać kontakt, tym razem bramkarza gospodarzy pokonał Bartłomiej Korbecki. W samej końcówce meczu ambitnie walczący Górnik doprowadził za sprawą Mateusza Chmarka do wyrównania.

Po tym spotkaniu zabrzanie mają na koncie 38. punktów. W następnej kolejce „Trójkolorowi” zagrają z LKS Goczałkowice Zdrój.

Pniówek Pawłowice Śląskie – Górnik II Zabrze 3:3 (1:0)

1:0 – Glenc, 5′
2:0 – Musioł, 56′
2:1 – Ściślak, 64′ (k)
3:1 – Spratek, 75′
3:2 – Korbecki, 86′
3:3 – Chmarek, 90′

Pniówek (skład wyjściowy): Gocyk – Szczęch, Glenc [c], Szary, Groborz, Szkatuła, Musioł, Spratek, Morcinek, Hanzel, Brychlik
Rezerwowi: Wolny – Kolasa, baranskyi, Weis, Kasperowicz, Płowucha, Grzebieluch, Wiciński, Herman
Trener: Sławomir Szary

Górnik II (skład wyjściowy): Valion – Szala, Gandziarowski, Pochcioł, Pawlak, Rostkowski, Ściślak, Kolanko, Zielonka, Wodecki [c], Chmarek