Plusy i minusy 8. kolejki PKO Ekstraklasy

W.  -  21 września 2021 20:31
0
1014

Zwycięstwem Górnika Zabrze zakończył się niedzielny pojedynek przy Roosevelta, w którym Trójkolorowi podejmowali Wartę Poznań. Gol zdobyty przez Jesusa Jimeneza w 37. minucie pozwolił Górnikowi na dopisanie w tabeli kolejnych punktów i opuszczenie dolnej strefy. Łącznie w dziewięciu spotkaniach 8. kolejki rozgrywek piłkarze zdobyli 24 gole.

Najciekawszym pojedynkiem minionej serii spotkań okazał się mecz w Poznaniu, gdzie Lech rozbił Wisłę i ma na swoim koncie już 18 „oczek” i cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Śląskiem Wrocław, który zremisował z Radomiakiem Radom 1:1. Sporo działo się także w Płocku, ale dopiero w końcówce spotkania miejscowej Wisły z Jagiellonią. Gospodarze do pracy wzięli się w 71. minucie meczu i w ciągu 8. minut trzykrotnie pokierowali futbolówkę do bramki Steinborsa, wygrywając przed liczącą tylko 1000 osób grupą kibiców 3:0. Identycznym rezultatem zakończyło się także spotkanie Stali Mielec z Rakowem Częstochowa. Tym razem jednak z wygranej cieszyli się goście, którzy w drugiej połowie po golach Lópeza (58′), Gutkovskisa (80′) i Wdowiaka (90′), wracali z wyjazdu bogatsi o trzy punkty. Najmniej goli padło w meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice i Górnika Zabrze z Wartą Poznań. W obu przypadkach gospodarze decydującego o wyniku gola zdobyli w pierwszej odsłonie meczu i wynik szczęśliwie dowieźli do samego końca.

Po ósmej serii spotkań nasza drużyna z dorobkiem 10 punktów, uzyskanych w siedmiu spotkaniach, plasuje się na 11.pozycji w tabeli, mając do rozegrania jeden zaległy mecz z Rakowem Częstochowa. Bilans bramkowy Górnika to 8 goli zdobytych i 9 straconych. W najbliższej 9. kolejce PKO Ekstraklasy, po kolejną zdobycz punktową wyruszymy do Niecieczy, gdzie w niedzielę (26 września) o godzinie 12:30 zmierzymy się z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Termalicą, która w bieżącym sezonie nie wygrała żadnego spotkania, a trzy punkty, które ma w swoim dorobku uzyskała po remisach ze Stalą Mielec 1:1 (d), Wisłą Kraków 2:2 (d) i Wartą Poznań 0:0 (w). Beniaminek z Niecieczy to jedyny Ekstraklasowy zespół, który nie wygrał dotąd żadnego meczu i ma na swoim koncie najmniejszą ilość zdobytych goli (6 bramek) spośród całej ligowej stawki, co już dzisiaj pozwala nam wierzyć w uzyskanie dobrego dla Górnika, zwycięskiego rozstrzygnięcia.