Plusy i minusy 2. kolejki PKO Ekstraklasy

W.  -  3 sierpnia 2021 14:01
0
1299

Wczoraj zakończyła się 2. kolejka PKO Ekstraklasy, w której łącznie na dziewięciu piłkarskich arenach padło aż 27 goli, czyli średnio trzy bramki na jedno spotkanie.

W miniony weekend kibice zdecydowanie nie mogli narzekać na brak emocji, zwłaszcza fani obserwujący mecze w Zabrzu, Niecieczy, Radomiu oraz Lubinie. We wszystkich tych meczach padły bowiem aż cztery bramki. Niestety pierwszy z wymienionych przed chwilą pojedynków i zarazem najważniejszy dla nas wszystkich, zakończył się porażką czternastokrotnego Mistrza Polski, który prowadzenie objął już w 8. minucie spotkania, niestety gospodarze nie byli w stanie wykorzystać swej przewagi, w postaci: atutu własnego boiska oraz wsparcia niemal 19. tysięcy fantastycznych kibiców i ostatecznie przegrali z Lechem Poznań 1:3, osiadając na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Także cztery bramki zobaczyli fani Radomiaka, którzy opuszczali stadion w zupełnie innych nastrojach niż sympatycy Górnika. Beniaminek z Radomia niespodziewanie wygrał z Legią Warszawa 3:1, choć pierwsza odsłona meczu zupełnie nie wskazywała, na klęskę zespołu z Warszawy w starciu z beniaminkiem. Prawdziwe strzelanie zaczęło się dopiero w okolicy 80. minuty, kiedy padły trzy decydujące gole, dwa dla Radomiaka i jeden dla legionistów. Po tym pojedynku podopieczni Dariusza Banasika, którzy całkiem nieźle odnaleźli się w Ekstraklasowej rzeczywistości, mają na koncie 4 punkty, które zapewniają im 4 pozycję (Ex æquo z Pogonią Szczecin), zaś Legia z trzema punktami wywalczonymi w 1. kolejce (skromne zwycięstwo 1:0 z Wisłą Płock) zajmuje odleglejszą 10 lokatę.

Liderem rozgrywek po dwóch rozegranych dotąd kolejkach jest Wisła Kraków, która  zgromadziła 4 punkty, a jej dorobek strzelecki wynosi 5 goli zdobytych i 2 bramki stracone. Tuż za Białą Gwiazdą z identyczną ilością punktów, ulokowały się: Jagiellonia, Lech, Pogoń, Radomiak, Śląsk oraz Lechia. Żaden klub nie był w stanie w dwóch kolejkach wywalczyć dwóch ligowych zwycięstw. Tabelę  PKO Ekstraklasy zamykają Wisła Płock i Górnik Zabrze, na którego liczymy już za kilka dni. Wierzymy, że w zaplanowanym na sobotę (godzina 17:30) spotkaniu ze Stalą Mielec nasza drużyna wreszcie pokaże na co ją stać i zdoła  odblokować się, sięgając po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo i punkty.

Bilans 2. kolejki:

Łączna ilość strzelonych goli: 27;
najwięcej w meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań, Bruk-Bet – Wisła Kraków., Radomiak Radom – Legia Warszawa, Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna; (4);
najmniej w spotkaniu Lechia Gdańsk – Wisła Płock (1).
Bilans spotkań: 2 remisy, 4 zwycięstwa gospodarzy, 3 zwycięstwa gości;
Minus kolejki: Górnik Zabrze
Plus kolejki: Radomiak Radom

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments