Plan przygotowań do rundy wiosennej

Kibic  -  4 stycznia 2021 17:00
0
4385

Przed zabrzanami przygotowania do rundy wiosennej. Pierwsze dwa dni upłyną pod znakiem wprowadzających treningów indywidualnych, a piłkarze spotkają się po raz pierwszy w środę 6 stycznia.

Górnicy powoli wracają z urlopów świąteczno – noworocznych. Spośród naszych obcokrajowców na miejscu jest już między innymi Alasana Manneh. Dziś na Śląsku spodziewany jest Jesus Jimenez, a jutro w Zabrzu zgodnie z planem mają pojawić się Grecy. 

Piłkarze Górnika rozpoczęli dwudniowy etap wprowadzający, który odbywał się będzie indywidualnie. Spotkanie na pierwszym wspólnym treningu zaplanowane jest na środę. Tradycyjnie poprzedzi je seria badań piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego pod kątem wirusa COVID19. 

Jeżeli po drodze nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, co mogłoby pokrzyżować szyki (mamy na myśli ogólnoświatową sytuację związaną z pandemią), to zabrzanie wylecą na Cypr. Po drodze zagrają w sobotę z Red-Bullem Salzburg. Mistrz Austrii to dobrze znany rywal, z którego gościnności Górnik korzystał już przed rokiem.

Po planowanym sparingu zespół Marcina Brosza wyleci na Cypr, gdzie od 10 stycznia będzie kontynuował okres przygotowawczy. Tam górnicy zmierzą się między innymi z Crveną Zvezdą Belgrad. Kwestią do uzgodnienia jest ostatni sparingpartner. Od tego jest również uzależniony termin powrotu do kraju. 

Dokładny plan przygotowań uwzględniający wszystkie terminy oraz rywali powinniśmy poznać w ciągu najbliższych dni.

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments