PKO Ekstraklasa będzie oglądana w Europie, czy także z trybun?

Kibic  -  22 maja 2020 19:31
0
3545

Dokładnie za tydzień (29 maja) nastąpi restart PKO Ekstraklasy. Piłkarze wracają do gry, natomiast organizator rozgrywek prowadzi sprzedaż praw do międzynarodowych transmisji meczów wznawianej po pandemii ligi.

Jak czytamy na Ekstraklasa.org: Umowy zostały już sfinalizowane z podmiotami z Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izreala. Poszerzono też współpracę o transmisje kolejnych meczów na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W toku są dalsze negocjacje z partnerami z Europy.  – Chcemy wykorzystać zainteresowanie naszą ligą, która ruszy jako jedna z pierwszych w Europie po epidemii, do promocji naszych rozgrywek i własnego serwisu OTT – Ekstraklasa.TV. Z założenia sprzedajemy po 2 mecze w każdej kolejce w ramach niewyłącznych licencji. Prowadzimy rozmowy bezpośrednio z nadawcami, ale też z agencjami zajmującymi się sprzedażą praw mediowych na różnych rynkach oraz pośrednikami oferującymi wsparcie na wybranych terytoriach, rozmawiamy także z zewnętrznymi platformami OTT. Na tym etapie, wg już podpisanych umów, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach. Spodziewamy się, że kolejne umowy zostaną podpisane jeszcze w maju lub na początku czerwca – komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Tymczasem w czwartek PZPN przedstawił plan powrotu kibiców na stadiony. Ich liczba byłaby ograniczona do 999 (chyba, że przekracza to 20% dopuszczalnej liczby widzów), oczywiście z zachowaniem odpowiednich procedur. Najważniejsze z nich to: odpowiedni dystans na trybunach, obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk, czas (30 sek.) wpuszczania poszczególnych osób, brak kibiców gości.

Czy i kiedy rząd dopuści możliwość wpuszczania widzów na obiekty ligowe na razie nie wiadomo. Liczymy na to, że fani jak najszybciej powrócą na obiekty, ponieważ piłka nożna przy pustych trybunach jest zupełnie bez smaku.

Źródło: ekstraklasa.org/onet.pl/Roosevelta81
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments