Piłkarze Górnika przed meczem na Cichej: „Motywujemy się podwójnie”, „Mam nadzieję, że Ruch pozostanie w dołku”

Milo  -  4 października 2014 07:34
0
1096

kosznik_ruch_1314_7867
– Derby rządzą się swoimi prawami. Ten mecz z pewnością będzie inni niż ten z Lechią. Ruch rozpoczął sezon słabiej niż w poprzednich latach. W szczególności patrzmy jednak na siebie i wtedy będzie dobrze –
mówi Roosevelta81.pl przed Wielkimi Derbami Śląska w Chorzowie Rafał Kosznik, pomocnik Górnika Zabrze.

Łukasz Madej : – Nie podchodzimy do tego w taki sposób, że to najważniejszy mecz. Dla nas każde spotkanie jest tak samo ważne. Wiadomo, że to są Wielkie Derby Śląska i będziemy starać się wygrać spotkanie. Nie możemy jednak robić sobie sztucznej i niepotrzebnej presji. Oczywiście z psychologicznego punktu widzenia są to bardzo ważne mecze, ale za zwycięstwo z Ruchem nie dostaniemy 6. punktów tylko 3. Musimy podejść do tego spotkania z chłodną głową.

O najbardziej pamiętnych derbach: – Trochę już tych spotkań z Ruchem rozegrałem w swojej karierze. Jakiś szczególny mi w pamięci nie utkwił. Mam nadzieję, że właśnie te najbliższe spotkanie pozostanie mi w pamięci na długo. Każda drużyna w sezonie ma lepsze i gorsze momenty. Ruch jest w tej chwili w dołku, ale derby rządzą się swoimi prawami. To są wyjątkowe spotkania i nie zawsze aktualna forma decyduje kto wygrywa spotkanie. Chorzowian nagle olśnić może forma. W sobotę wszystko się okaże. Mam nadzieję, że Ruch pozostanie w tym dołku.

Rafał Kosznik: – Będziemy chcieli przywieź do Zabrza komplet punktów. Mecz meczowi nie jest równy. Derby rządzą się swoimi prawami. Te spotkanie z pewnością będzie inni niż te z Lechią. Ruch rozpoczął sezon słabiej niż w poprzednich latach. W szczególności patrzmy jednak na siebie i będzie dobrze.

Robert Jeż: – Mamy świadomość rangi tego spotkania. Mam nadzieję, że ten mecz będzie wyglądał inaczej w naszym wykonaniu niż ten z Lechią. Zrobimy wszystko, abyśmy ten mecz wygrali.

O najbardziej pamiętnych derbach: – Jedne derby utkwiły mi w pamięci przegraliśmy wtedy 0:3! Wierzę, że teraz będzie odwrotnie i to my wygramy 3:0.

Mateusz Zachara o najbardziej pamiętnych derbach: – Najbardziej zapamiętałem te, w których strzeliłem bramkę po podaniu Maćka Małkowskiego. Pamiętam też mecz z zeszłego sezonu, w którym wygraliśmy 2:0, a Andre (Dzkamai Gwaze przyp. red.) zdobył piękna bramkę.

Wojciech Łuczak: – Przed meczem z Ruchem motywujemy się podwójnie. To są Wielkie Derby Śląska, czyli mecz walki. Być może będzie on dla oka mniej atrakcyjny niż ten z Lechią, ale nikt nie odstawi nogi i będziemy grać o trzy punkty. Tabela nie do końca mówi, kto jest faworytem w tym meczu, Derby rządzą się swoimi prawami. Myślę, że o przebiegu spotkania zadecydują niuanse.

O najbardziej pamiętnych derbach: Odpowiem z innej beczki. Kiedy byłem zawodnikiem Cracovii, graliśmy mecz Derbowy z Wisłą na stadionie Hutnika. Siedziałem wtedy na ławce rezerwowych. Po samobójczej bramce Mariusza Jopa w 94. minucie spotkana „Biała Gwiazda” zremisowała i straciła Mistrzostwo Polski na rzecz Lecha Poznań, To były na prawdę emocjonujące Derby.

Mariusz Magiera: – Każde Derby są szczególne. Zdajemy sobie sprawę z rangi spotkana i wiemy jak ważny mecz nas czeka. Pełni optymizmu powalczymy o wygraną w tym spotkaniu.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments