Pierwsze Walne Zgromadzenie Socios Górnik już w najbliższy czwartek!

Milo  -  22 czerwca 2015 12:21
0
649

walne_zgromadzenie_socios

Po bardzo emocjonującej debacie dla kibiców, która odbyła się 17 czerwca, powoli zbliża się Walne Zgromadzenie członków Socios. Już 25 czerwca w Hotelu Diament okaże się, czy członkowie Socios przyjmą propozycję współpracy, opracowaną przez zarząd klubu oraz jak stowarzyszenie będzie wspierać Górnika Zabrze, w przypadku gdy umowy o współpracy nie będzie podpisanej w najbliższym czasie. Ostateczne decyzje już wkrótce. Tymczasem informujemy o tym, jak będzie przebiegać Walne Zgromadzenie i co należy o nim wiedzieć!

Krajobraz po debacie

Zgodnie z przewidywaniami, debata „Kibice są najważniejsi“, która odbyła się 17 czerwca była bardzo gorąca. Zgodnie z założeniami organizatorów, miało to być spotkanie robocze przed decydującym Walnym Zgromadzeniem, zaplanowanym na 25 czerwca. Debata miała na celu, przedyskutowanie najważniejszych kwestii w gronie kibiców tak, by samo Walne Zgromadzenie przebiegło już jak najsprawniej.

Na debacie członkowie Socios Górnik mieli możliwość poznania dokładnych kulis rozmów z zarządem Górnika Zabrze, które były prowadzone niemal od zawiązania stowarzyszenia, czyli od września. Poza dokładnym omówieniem negocjacji, zarząd Socios przedstawił kilka pomysłów promocyjnych, które chciał przeprowadzić wraz z klubem, ale klub ich nie podjął. Opinie obecnych na sali kibiców były raczej jednoznaczne i krytyczne wobec zarządu Górnika Zabrze. W związku z tym, jeżeli większość osób, 25 czerwca zdecyduje tak, jak deklarowali obecni na debacie członkowie Socios, to niestety umowa nie zostanie w najbliższych dniach podpisana.

Narzekania kibiców na zarząd Górnika Zabrze bardzo szybko jednak ustąpiły miejsca konstruktywnym pomysłom, poprzez które Socios mogłoby wspierać Górnika Zabrze. Niemal wszystkie pomysły, które zostały zaproponowane przez gości będą poddane na Walnym Zgromadzeniu. Kibice zaproponowali m.in. wspieranie Górnika Zabrze w programie Górnik Biznes Partner, wykupowanie długów klubu czy nawet opłacenie jednego z wyjazdów pierwszej drużyny czy zakup dwóch busów dla drużyn młodzieżowych.

Co na Walnym?

Pierwszy termin Walnego Zgromadzenia, zaplanowany jest na 25 czerwca, na godz. 18 w zabrzańskim Hotelu Diament. Poza głosowaniem nad projektami umów i sposobami wspierania klubu na innych zasadach, członkowie Socios będą decydowali o zmianie statutu. Zarząd Socios Górnik chciałby wprowadzić na podstawie zmiany statutu instytucję członka honorowego. Będą nim mogły zostać osoby i organizacje zasłużone dla Górnika Zabrze. Ponadto członkowie Socios będą decydować o przyjęciu projektu regulaminu dyscyplinarnego. Co ważne, każdy z członków Socios Górnik, zgodnie ze statutem sam może zaproponować projekt uchwały, który zostanie poddany pod głosowanie. Prawo głosu będą mieli wszyscy członkowie Socios Górnik, którzy mają przynajmniej 16 lat i opłacone wszystkie składki członkowskie na dzień 31 maja. – Jeżeli ktoś ma wątpliwości odnośnie swoich zaległości, to może skontaktować się bezpośrednio z naszym skarbnikiem – Tadeuszem Bożekiem – podkreśla Marek Krupa, prezes Socios Górnik.

Emisja filmu „To czego chcę“ o kibicu Górnika w przerwie między pierwszym a drugim terminie walnego

Aby Walne Zgromadzenie rozpoczęło się w zaplanowanym terminie, czyli 25 czerwca, o godzinie 18, potrzebna jest obecność ponad połowy uprawnionych do głosowania członków Socios – czyli około 500 osób. O taką frekwencję będzie z oczywistych względów bardzo trudno, dlatego w wypadku nie spełnienia tego wymogu, Walne Zgromadzenie rozpocznie się w drugim terminie – tzn. tego samego dnia, o godzinie 19. I to niezależnie już od liczby osób, biorących udział w wydarzeniu.

Zarząd stowarzyszenia zadbał o to, by ewentualna godzina oczekiwania pomiędzy pierwszym a drugim terminem walnego minęła jak najprzyjmniej. Z tego powodu, pomiędzy terminami nastąpi emisja 40. minutowego filmu „To czego chcę“. Główną rolę odgrywa w nim niepełnosprawny kibic Górnika Zabrze – Ariel Makara. To film o pasji, przełamywaniu własnych ograniczeń i magii kibicowania. – Z tego co wiemy, to wielu kibiców bardzo chciało obejrzeć ten film. Próbowaliśmy organizować pokaz tego filmu wraz z działem marketingu Górnika, niestety nie udało się. Dlatego postanowiliśmy zrobić projekcję sami, przy tak ważnym wydarzeniu jakim jest Walne Zgromadzenie – mówi Marek Krupa.

Najważniejsze informacje przed Walnym Zgromadzeniem:
– w Walnym Zgromadzeniu mogą brać udział wszyscy członkowie oraz zaproszeni przez Socios Górnik goście;
– sugeruje się, aby pojawić się na Walnym Zgromadzeniu ok. 30 minut wcześniej;
– aby móc głosować na Walnym Zgromadzeniu należy
a) mieć uregulowane wszystkie składki członkowskie na dzień 31 maja 2015. Informacji na temat zaległości i wpłat można zaczerpnąć, kontaktując się z Tadeuszem Bożkiem – skarbnikiem stowarzyszenia – tel. 603 795 818
b) być członkiem zwyczajnym Socios Górnik , powyżej 16 roku życia.
– Zaległe składki członkowskie będzie można zapłacić na miejscu, w hotelu Diament, tuż przed Walnym Zgromadzeniem;
– Osoby, które opłacą zaległe składki na własne subkonto w ciągu najbliższych dni proszone są o przyjście na Walne Zgromadzenie z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu.
– członkowie, posiadający prawo do głosowania, a nie mogący wziąć udziału w Walnym Zgromadzeniu, mogą wystawić upoważnienie na dowolną osobę pełnoletnią. Wzór upoważnienia jest do pobrania na stronie WWW Socios Górnik;
– aby Walne Zgromadzenie rozpoczęło się w pierwszym terminie, 25 czerwca, o godz. 18, wymagana jest obecność przynajmniej połowy członków uprawnionych do głosowania;
– W przypadku mniejszej liczby osób niż połowa liczby członków uprawnionych do głosowania Walne Zgromadzenie odbędzie się w drugim terminie – tzn. 25 czerwca, o godz. 19;
– Każdy z członków Socios Górnik może złożyć swój projekt uchwały pod głosowanie;
– Pomiędzy terminami zostanie wyemitowany film „To czego chce“;
– Jeżeli zależy ci na Socios i zależy ci na Górniku to musisz pojawić się na Walnym Zgromadzeniu, a przynajmniej musisz przekazać upoważnienie!

O Socios Górnik:
Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem stowarzyszenia jest stałe dokapitalizowywanie spółki Górnik Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz z organizowanych akcji marketingowych i współpracy z biznesem. Stowarzyszenie i jego członkowie chcą wziąć realną współodpowiedzialność za losy klubu. Stowarzyszenie nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments