Pierwsze roboty na poziomie +1 placu wschodniego

kamres  -  24 marca 2013 12:54
0
1258

stadion z gory

Jesteście ciekawi co zmieniło się na budowie w ciągu tygodnia prac od naszej ostatniej fotorelacji? Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

Najbardziej charakterystyczna i zauważalna zmiana na placu wschodnim to pojawienie się pierwszego szalunku pod szyb windowy w budynku kas na południowej stronie budowy. Od ulicy Damrota dostrzec można również deskowanie pod ściankę klatki schodowej trybuny wschodniej. Zauważymy także postępy przy klatce schodowej, lecz tym razem w narożniku południowo-wschodnim, gdzie odlano schodki. Za trybuną południową zdjęto szalunki i pojawiło się kolejne piętro szybu windowego.

Narożnik północno-zachodni to przede wszystkim koniec prac przy prefabrykatach. Pojawiły się również dwa dodatkowe dźwigary dachu. Za trybuną czekają kolejne trzy przygotowane do montażu. Tym sposobem wszystko jest na dobrej drodze, aby najcięższe elementy znalazły się wkrótce na swoim docelowym miejscu.

Nieznacznie przybyło podkonstrukcji stalowej elewacji za trybuną wschodnią i obecnie mamy cztery pionowe zespoły elementów. Największe zmiany notuje ostatnio trybuna południowa, która odstaje od reszty budowy. Gdyby nie poślizg i problemy związane z kanalizacją oraz wycinką drzew, w obecnym zaawansowaniu robót przewyższałaby trybunę północną.

Przez ostatni tydzień zamontowano na trybunie południowej trzy ścianki womitoriów, w których obecnie dojrzewa beton, rygiel, stopnicę, słup oraz kolumny podtrzymujące dźwigary dachu.

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments