Pierwsze krzesełka na trybunach! (galeria)

kamres  -  16 maja 2013 16:05
0
1828

stadion05_maj2013

Piękna pogoda za oknem spowodowała powiew wakacyjnego powietrza. Jednak robotnicy przy ulicy Roosevelta 81 o urlopach na razie nie myślą. Termin oddania stadionu zbliża się nieuchronnie. Nie dla wszystkich tegoroczne wakacje będą kojarzyły się z relaksem i odpoczynkiem.

Jeszcze tylko środkowy budynek kas posiada deskowania, a przed placem wschodnim pracują koparki. Jedna z nich po stronie południowej wybiera ziemię pod murek oporowy, który musi być „wkopany” na pewną głębokość. W wykopie wylano już pierwszy beton, a zbrojarze stawiają ściankę vis a vis sklepów na pasażu handlowym.

Dziś trwają również prace związane z uzupełnianiem konstrukcji dachu na trybunie północnej. Ten sam proces rozpoczął się właśnie po drugiej stronie placu budowy. Narożnik południowo-wschodni wzbogaca się o elementy stalowe, podawane przez żurawia. Do tego dochodzą jeszcze robotnicy na 2 zwyżkach, stojących na ziemi. Alpiniści powoli uzupełniają rurki z elewacji trybuny wschodniej i wygląda to coraz ładniej.

Choć jest to tylko montaż próbny, pojawiły się pierwsze krzesełka na trybunach. Robotnicy muszą najpierw położyć połacie dachu, aby na dobre można było instalować siedziska. Dokładniej, znajdują się one w narożniku północno-zachodnim na poziomie +3 w liczbie 5 sztuk. Przy okazji można też zobaczyć, jakie barierki będą montowane na górnych trybunach przed każdym krzesełkiem.

Zapraszamy do zobaczenia galerii z budowy stadionu:

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments