Letni exodus w Górniku Zabrze. Trzech piłkarzy bez oferty nowych kontraktów, dwóch wciąż się waha

eMZet  -  16 maja 2024 15:16
28
13852

Z końcem czerwca wygasają umowy kilku podstawowych dziś zawodników Górnika Zabrze. Do niedawna wydawało się, że przez zmiany w miejskim ratuszu rozmowy utkwiły w martwym punkcie. Tymczasem, jak się okazuje, śląski klub osiągnął już założone cele.

Przed Górnikiem dwa ostatnie mecze w tym sezonie, które rozstrzygną czy zabrzanie zakończą sezon na podium Ekstraklasy i wywalczą przepustkę do europejskich pucharów. Po ostatnich wynikach nie wszystko już w nogach i głowach Trójkolorowych, ale chcąc być w grze o przepustkę do Ligi Konferencji śląska drużyna musi wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć na potknięcia rywali.

Nie wiadomo jak kadrowo będzie wyglądała drużyna, która w przyszłym sezonie będzie występować przy Roosevelta. Z podstawowych dziś graczy z końcem czerwca kończą się umowy Daniela Bielicy, Erika Janży, Borisa Sekulicia i Daniego Pacheco. Niepewny swojej przyszłości w Zabrzu może być także Paweł Olkowski, który pełni rolę dublera.

Jak wyglądają negocjacje w sprawie nowych kontraktów tych zawodników? Według informacji serwisu Roosevelta81.pl Górnik nie zamierza czynić wielkich starań, by powyższą grupę zatrzymać. Oferty kontraktów otrzymali Bielica i Janża. Nie były one dla piłkarzy w pełni satysfakcjonujące, ale niewykluczone, że kolejnych nie dostaną. Pozostała trójka nie otrzymała propozycji przedłużenia współpracy.

Co ciekawe, decyzja ta została podjęta przy aprobacie trenera Jana Urbana. – Nie zaoferowaliśmy nowych kontraktów innym zawodnikom niż Daniel Bielica i Erik Janża. Strona Daniela Bielicy zastanawia się, mają chyba inne oferty. Pozostałym trzem zawodnikom nie złożyliśmy oferty nowych kontraktów i mamy do tego prawo – wyjaśnia w rozmowie z naszym serwisem szkoleniowiec zabrzan.

Górnik rozmowy z zawodnikami, których chciał zatrzymać prowadził już od kilku miesięcy. – Zawodników, których chcieliśmy zatrzymać już zatrzymaliśmy. Nowe umowy dostali Yokota [został wykupiony i sprzedany do Gent – przyp. red.], Janicki, Lukoszek, negocjacje trwają z Bielicą i Janżą. Jeżeli chodzi o Sekulicia, Pacheco i Olkowskiego, oni mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Być może za jakiś czas powiemy, że chcemy kontynuować współpracę na takich i takich warunkach. Oni mogą wtedy siąść do negocjacji, albo powiedzieć, że już mają inny klub i nie są zainteresowani. My nikogo nie trzymamy na siłę i nikt nie musi tutaj na siłę być – puentuje trener 14-krotnych mistrzów Polski.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Yokota?

Yokota?? Kto pisał ten artykuł? Ten zawodnik już dawno opuścił drużynę z Zabrza !!!

Jeżeli to decyzja podjęta przy aprobacie trenera Urbana to odnośnie Pacheco i Sekulicia trochę się dziwię, bo to bardzo wartościowi piłkarza, mocne ogniwa drużyny Trójkolorowych i obawiam się, że bez większego problemu znajdą nowy klub. Być może trener Urban chce odmłodzić skład, ale takiego Pacheco niełatwo będzie w środku pola zastąpić… Podobnie z Sekuliciem… To już prędzej zrezygnowałbym z Janży, który w bieżącym sezonie trapiony był urazami i rzadko prezentował zadowalająca formę… A mamy na jego pozycji solidnego Siplaka.

Ps. Czy na tej stronie musi być tak dużo reklam wyborczych tego matoła Jakiego?! Szkoda, że nie kandyduje ze swojego Opola, wtedy tą jego gębę pewnie oglądaliby sobie kibice Odry…

To są reklamy Google i wyświetlają się takie, które są dopasowane do tego co najczęściej czytasz 😉

Zaskoczyłeś mnie tą informacją, bo nie lubię polityki i polityków… I raczej się nimi nie interesuję…

Dobry jesteś, ale oni lubią takich ja Ty.

Tak działają ciasteczka i personalizacja ustawień, reklamy masz podczepione pod to co czytasz, piszesz lub mówisz.

Ok, masz rację, ale że akurat taki typ jak Jaki mi się wyświetla? Masakra, muszę podjąć jakieś działania zaradcze 😉

Może się w końcu nawrocisz.

Janża najlepszy i najbardziej ambitny zawodnik Górnika w ostatnich sezonach Chłop co mo Górnika w sercu,to nie pisz głupot że je gorszy od Siplaka.

Przeczytaj sobie dokładnie co napisałem. Nie uważam, że Janza jest gorszy od Siplaka, ale uważam, że grający regularnie Siplak bez problemu mógłby zastąpić Erika. Bo bardzo cenię Janże, ale co do jego formy mam odmienne od Ciebie zdanie, gdyż w tym sezonie Erik miał trochę problemów zdrowotnych (zwłaszcza jesienią) i rzadko prezentował się tak dobrze, jak w poprzednich latach.

Zgadzam się z Morrisem co do Daniego- to wartościowy i kluczowy dla Górnika piłkarz. Zgadzam się też z Morrisem, że Janży nie należy zatrzymywać kosztem innych piłkarzy, bo ten sezon dla Erika był w Górniku bardzo kiepski- i jeśli Eryk chce zostać , to powinien przyjąć warunki jaki stawia mu klub- a nie odwrotnie. Co do Sekulića, to gra w kratkę, mam mieszane uczucia. Zgadzam się co do Siplaka, to solidny piłkarz Ale my dalej nie mamy napastników, bo Krawczyk gra na wielkim kredycie Urbana i go nie spłaca. Musiolik jest solidny, ale brakuje mu ogrania, dostaje za mało szans na pełne mecze, a szkoda. Bielica ?- na 5 meczy- 3 ma bardzo dobre, a 2 bardzo słabe- to dobry bramkarz, ale nie należy zapominać o Szromiku, próbowałbym też zapytać , co słychać u Martina Chudego ..?

Masz rację co do napastnika – to powinien być priorytet Górnika latem. A skoro kilku dobrze opłacanych piłkarzy, o których wspomniano w artykule, może latem zejść z listy płac Górnika, to może wreszcie znajdą się pieniądze na zakontraktowanie skutecznego napastnika. Bo od czasu odejścia Angulo mamy z tym problem…
A co do Martina Chudego to chyba już schyłek jego kariery, o ile się dobrze orientuję, to niedawno był rezerwowym w Arce Gdynia… Ale mamy bardzo utalentowanych młodych bramkarzy: Jelenia i Soberkę, więc może któryś z nich będzie już jesienią gotowy do rywalizacji ze Szromikiem o miejsce w bramce Górnika w sytuacji, gdyby Bielica zdecydował się odejść?

dani bielica szala kontrakty powinni dostać bez godki reszta niech sie idzie bele kaj szczególnie Janża łon to mo keke w deklu i kosztuje dużo klub

Szkoda Pacheco. Janży też. Są to piłkarze, którzy wnoszą jednak jakość do Górnika.Olkowski jak najbardziej do odejscia.Bielica podejrzewam, że nie zostanie ale wydaje mi się że Szromnik jak dostawał szansę to dawał radę, więc tutaj bym się nie martwił. Co do Sekulica to mam mieszane uczucia.

Coś mi tu nie gra i nie pasuje, jeszcze niedawno temu Urban wypowiadał się na temat Pacheco że jest bardzo wartościowym zawodnikiem w jego układance i żałuję, że nie zagra w następnym meczu, to było wtedy jak diznał drobnej kontuzji a teraz mówi, że może isć sobie gdzie chce i na siłe nie będzie go zatrzymywał ? To jest chore, to jest nie podobne do Urbana. Musiało się coś wydarzyć o czym my nie wiemy

To wypowiedź sztucznej inteligencji a nie Urbana.

Z Bielicą to może zagrywka taktyczna ,reszta no cóż ,popełnia dziecinne błędy a więc bez szału .Ale pytanie kto za nich ,bo raczej nie Nascimento ,chociaż kto wie, co z niego Urban wyciśnie.Zobaczymy jutro wieczorem jaką aktualność ma ten artykuł .A tak po za tym ,to napastnika nie mamy ani jednego ,a skrzydeł raczej na pewno już też nie .Ale co ja tam wiem,pożyjumsja zobaczimsja.

Pacheco ma już 33 lata, a na pewno nie jest najtańszy w utrzymaniu. Zresztą niedawno urodziło mu się dziecko, rodzina siedzi w Anglii, pewnie tęskni i to trudny czas dla niego.

Pacheco i Bielica must have! Janża też, choćby z tego powodu, że może po euro się ktoś po niego zgłosić. Sekulića też bym zostawił, o ile nie będzie zbyt drogi (czytaj: podobny kontrakt do obecnego)

Nie wierzę. Przecież to kluczowi zawodnicy wszyscy.

Jak dla mnie Pacheco i Sekulic powinni zostac…..Bielicy natomiast by mi nie bylo szkoda , moze inaczej – fajnie byloby zrobic z nim deal taki jak z Kurzawa – czyli przedluzyc i sprzedac. Wydaje mi sie ze Szromnik spokojnie da rade na miejscu Daniela

I bardzo dobrze: Sekulic ,Olkowski tani nie są napewno w utrzymaniu a dosłownie nic nie wnieśli piłkarsko

Pacheco musi zostać !, co do Bielicy i Janży- jeśli im w Zabrzu źle i mają lepsze oferty- Bóg z nimi !
Dziękujemy, że byli z nami, ale z niewolnika nie ma pracownika. Chcą odejść, albo chcą więcej kasy – to trzeba było wygrać z Cracovią, Stalą, Puszczą i Pogonią- wtedy byłby majster i większa kasa dla nich by się znalazła….A tak z innej beczki : Daniel- ty wcale nie jesteś taki dobry, jak Ci się wydaje, a Ty Eryk- w tym sezonie grałeś piach, a za zasługi masz już zapłacone ! Ufam Urbanowi, chociaż w sprawie Pacheco mnie zaskoczył ….

I to jest świetne podsumowanie naszej dyskusji: to trener Urban widzi tych wszystkich piłkarzy na co dzień w treningu i najlepiej wie, co jeszcze może z nimi osiągnąć. Więc najlepiej chyba zaufać jego osądowi. I liczyć na to, że piłkarze, którzy trafią do Górnika, będą piłkarsko lepsi a nie gorsi od odchodzących.

Moim zdaniem , priorytetem wobec posiadanych piłkarzy , to przedłużenie kontraktów Szali i Kolanka oraz próby wykupienia z Rakowa Czyża.
Najważniejszym celem transferowym musi być konkretny napadzior [może wróci temat Brazylijczyka z FC Porto].
Co do Janży i Bielicy to zrezygnował bym z Nich , jeżeli chcą wygórowanych kontraktów.
Yno Górnik !!!

Olkowski pierwszy bo jego wkład jest zerowy