Piątek i sobota na trybunach: Święto we Wrocławiu, „Piotrek – zjedz snickersa”

g.rajda  -  27 kwietnia 2014 15:12
0
2440

kibice4_slask_zaglebie_1314

Dwa pierwsze dni 31. kolejki przyniosły nam sporo emocji. Zaskoczeniem jest na pewno liczba Podbeskidzia w Krakowie, czyżby ich wyjazdy miały tak teraz wyglądać? Oczywiście jest to wielkim plusem i jesteśmy jak najbardziej na tak! Ciekawie było w Poznaniu, przypomnijmy, że w poniedziałek Wojewoda Wielkopolski zamknął „Kocioł”, w zamian fani Lecha postanowili zrobić akcję: „Piotrek – zjedz snickersa, bo gwiazdorzysz”. Więcej o tym przeczytacie poniżej. Prawdziwe święto na trybunach działo się we Wrocławiu. Gospodarze zaprezentowali bardzo efektowną, podwieszaną oprawę, obie ekipy odpaliły także piro! Zapraszamy na część pierwszą relacji z trybun!

Cracovia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
widzów: 6 393
w tym gości: ok. 200
piątek, 25 kwietnia godz. 18:00

Oficjalna liczba wyjazdowiczów z Bielska-Białej nie jest znana, wiadomo jednak, że pomimo zawieszenia działalności Stowarzyszenia Kibiców jeżdżą oni coraz większymi grupami. Fani na sektorach gości to zawsze dodatkowy plus dla meczu, klub w tym przypadku robi swoje organizując wyjazdy i nie ustalając wysokich cen. Z tego, co można zauważyć na zdjęciu, bielszczanie przywieźli ze sobą kilka flag.

kibice_cracovia_podbeskidzie_1314Podbeskidzie w Krakowie – fot.GO/ tylkocracovia.pl

Cracovia standardowo wypełniła dość dobrze młyn prowadząc doping całe spotkanie. Z ich strony na większe liczby można jednak liczyć tylko w przypadku derbów z Wisłą lub meczów kategorii TOP.

kibice2_cracovia_podbeskidzie-1314Młyn gospodarzy – fot.GO/ tylkocracovia.pl

Lech Poznań – Wisła Kraków
widzów: 19 015
w tym gości: 0

piątek, 25 kwietnia godz. 20:30

Kibice Lecha Poznań w piątek przed meczem Kolejorza z Wisłą Kraków przeprowadzili zbiórkę snickersów pod hasłem „Piotrek – zjedz snickersa, bo gwiazdorzysz”. Akcja jest odpowiedzią kibiców na zamknięcie przez wojewodę „Kotła” za wydarzenia z ostatniego meczu (oprawa „Lech znów odpali”). Słodycze zostaną przekazane domom dziecka w Poznaniu i Studzieńcu, a zdjęcia zebranych łakoci zostaną wysłane do Wojewody Wielkopolskiego. 

kibice_lech_wisla_1314

Pomimo zamkniętego „Kotła” fani „Kolejorza” i tak prowadzili doping i wywiesili flagi.

kibice2_lech_wisla_1314Trybuny podczas spotkania – fot. kkslech.com

 Na meczu nie pojawili się kibice z Krakowa – ich konflikt z klubem pogłębia się i raczej nie zanosi się na szybkie rozwiązanie.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin
widzów: 11 156
w tym gości: 1 000

sobota, 26 kwietnia godz. 15:30

Jak na derby przystało po obu stronach widoczna była mobilizacja.  Gospodarze zaprezentowali bardzo ciekawą podwieszaną oprawę. Kibice z Wrocławia może i frekwencją nie powalili, ale nadrobili to dopingiem i oprawą. Hasło z oprawy to „Pod niebiosa wysławiamy nasz Śląsk Wrocław ukochany!”. Po obu stronach anioły, a pośrodku herb dały naprawdę ciekawy efekt. Całość dopełniły świece dymne.

kibice_slask_zaglebie_1314Oprawa Śląska – fot. globalultras.com

Video z oprawy gospodarzy:
[youtube id=”_UUQVXGr85c” ]

Kibice Zagłębie na spotkanie derbowe otrzymali jedynie 1 000 biletów, bez możliwości powiększenia puli. W sektorze gości również nie zabrakło dymu, powiewały także flagi. Zagłębie odpalało race, świece dymne, stroboskopy. Kilka osób zostało zawiniętych za próbę wniesienia piro. Ciekawą i bardzo niebezpieczną sytuację możemy zaobserwować w poniższym filmiku (około 1:30), do stojącego na płocie z racą fana Zagłębia podszedł ochroniarz i psiknął w niego gazem pieprzowym, który jak łatwo zgadnąć jest łatwopalny. Duży płomień buchnął w kibica prawdopodobnie go raniąc.

Oprawa kibiców gości:
[youtube id=”Iw8_ywFbnO0″]

kibice2_slask_zaglebie_1314Zagłębie na Derbach – fot. stadionowioprawcy.net

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
widzów: 4 062
w tym gości: 0

sobota, 26 kwietnia godz. 18:00

Z powodu remontu stadionu w Białymstoku kibiców Piasta nie zobaczyliśmy. Przed tym spotkaniem od „Jagi” wymagaliśmy więcej jeśli chodzi o frekwencję. Ostatecznie horror z „happy endem” na boisku z trybun widziało 4 000 widzów.

kibice_Jagiellonia_piast-1314Fani Jagi podczas meczu z Piastem – fot. Michał Kardasz / jagiellonia.net

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz
widzów: 14 009
w tym gości: 0 – protest

sobota 26 kwietnia godz. 20:30

Z wiadomych powodów nie zobaczyliśmy kibiców Zawiszy. Legia tego dnia bez oprawy, cały mecz prowadziła głośny doping, „Żyleta” wypełniona do ostatniego miejsca. Piłkarze dali powody do radości.

 kibice_legia_zawisza_1314„Żyleta” podczas meczu – fot. Mishka / legionisci.com

Doping Legionistów:
[youtube id=”davrZqshZuc”]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: wroclawianie.info

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments