Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 5:0. Rezerwy rozbite w delegacji

Kaszpir  -  25 marca 2017 17:20
0
6275

Druga drużyna Górnika Zabrze wysoko poległa w meczu wyjazdowym z Piastem Żmigród aż 0:5. Na listę strzelców wpisał się m.in. Grzegorz Mazurek, który zimą trenował z pierwszą drużyną Górnika.

Trener Józef Dankowski do Żmigrodu zabrał kilku zawodników z pierwszej kadry zabrzańskiego Górnika. Warto dodać, że w autokarze znalazło się miejsce dla powracającego po kontuzji Wojciecha Pawłowskiego. Od samego początku zagrał najskuteczniejszy zawodnik rezerw Andrzej Trubeha. W wyjściowej jedenastce zagrali także Szymon Żurkowski, Filip Żagiel oraz Robert Pieczur.

W pierwszej połowie najbardziej we znaki zabrzanom dawał się Krystian Jajko, który w przeciągu trzech minut strzelił „Trójkolorowym” dwa gole. Przy czym należy podkreślić, że druga bramka padła z problematycznego karnego. Trubeha został nastrzelony piłką w rękę z odległości jednego metra – a w takich sytuacjach jedenastek nie powinno się gwizdać. Gospodarze grali twardo i konsekwentnie, natomiast zabrzańska młodzież nie była w stanie się temu przeciwstawić. Do szatni żmigrodzianie schodzili z solidną zaliczką.

Po przerwie gospodarze nie zamierzali poprzestać na dorobku z pierwszej połowy i wciąż atakowali. To jednak Górnik powinien mieć okazję do zdobycia bramki. Czego zabrakło? Konsekwencji sędziego, który tym razem nie zareagował w momencie, kiedy piłka trafiła w rękę zawodnika Piasta w polu karnym. W tym wypadku, gwizdek milczał. Gospodarze nie zwalniali tempa i trafili zabrzan jeszcze trzykrotnie. Najpierw wynik spotkania podwyższył Stachowiak, a po kilku minutach gola strzelił Mazurek, który przebywał z pierwszą drużyną Górnika m.in. na zgrupowaniu w Kravare. Ostateczny cios zadał Celuch i wtedy było już jasne, że mecz zakończy się pogromem naszej drużyny. Warto dodać, że Mazurek był wyróżniającym się zawodnikiem na boisku. Miał udział przy dwóch golach swojego zespołu, a w dodatku sam wpisał się na listę strzelców.

Wojciech Pawłowski rozegrał – po przerwie spowodowanej kontuzją – całe spotkanie w meczu o punkty. Co oczywiste dla bramkarza bagaż aż pięciu bramek zawsze jest mało przyjemny. – Wojtek, pomimo tego, że przepuścił sporo goli, zagrał dobre zawody, jakby to nie zabrzmiało. Nie zawinił przy ani jednym z nich. Moim zdaniem Pawłowski jest już na pewno przygotowany do gry, zarówno pod względem sportowym, jak i mentalnym – ocenia występ bramkarza Józef Dankowski, trener rezerw Górnika.

W czym upatrywać przyczyn tak dotkliwej porażki? – Przede wszystkim fizyczność zawodników zadecydowała o przebiegu spotkania, ich twarda i nie ustępliwa gra. Tutaj była największa przewaga po stronie gospodarzy. Nie chciałbym w niczym usprawiedliwiać tak wysokiego wyniku. Jednak gdyby sędzia był konsekwentny w swoich poczynaniach. Mam na myśli jego reakcję w dwóch identycznych sytuacjach z podyktowaniem, bądź nie – rzutu karnego. Mecz mógłby wyglądać inaczej. Aczkolwiek jeszcze raz podkreślam nie jest to żadnym usprawiedliwianiem siebie czy drużyny. Przegraliśmy, bo byliśmy słabsi od przeciwników – powiedział na koniec trener Dankowski.

Była to druga z rzędu i ósma w całym sezonie porażka. Dorobek punktowy pozostał bez zmian, natomiast w tabeli zabrzanie spadli na 12. pozycję. W najbliższej kolejce do Zabrza przyjeżdżają rezerwy Śląska Wrocław. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 14:00 na boisku Sparty Zabrze.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 5:0 (2:0)
1:0 – Jajko, 22′
2:0 – Jajko, 25′ (karny)
3:0 – Stachowiak, 52′
4:0 – Mazurek, 57′
5:0 – Celuch, 62′

Piast Żmigród: Szczerbal – Gołębiewski, Kendzia, Niewiściuk, Pilarski (60′ Majbroda), Celuch, Moryson (60′ Olikiewicz), Stachowiak, Sołtyński, Jajko (75′ Kępczyński), Mazurek (60′ Bobkiewicz).
Trener: Grzegorz Podstawek

Górnik II Zabrze: Pawłowski – Pieczur, Dyląg, Wiśniewski, Gruszka – Pikul (75′ Weber), Gajda (65′ Ściślak), Trubeha, Żurkowski – Joachim (46′ Teichman), Żagiel
Rezerwowi: Szymański – Dyląg, Kulanek, Konieczny, Lasik
Trener: Józef Dankowski

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments