Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 1:3. Rezerwy zaczęły od zwycięstwa

Kaszpir  -  7 sierpnia 2017 19:10
0
4978

Drugi zespół Górnika pokonał w Żmigrodzie zespół Piasta 3:1. Bramki dla zabrzan zdobyli: Lasik, Wajsak oraz Urynowicz.

Rezerwy przystępowały pierwszego meczu sezonu 2017/18 z nowym szkoleniowcem. Dotychczasowego, Józefa Dankowskiego zastąpił Wojciech Gumola. I trzeba przyznać, że premierowe spotkanie wypadło całkiem udanie.

W trakcie przerwy letniej, kilku zawodników, m. in. Filip Żagiel czy Mateusz Kuchta, zostało wypożyczonych do innych klubów. Natomiast dokooptowani zostali piłkarze z młodszych roczników. W spotkaniu w Żmigrodzie trener Gumola mógł także skorzystać z tych bardziej doświadczonych. Tak więc na boisku od pierwszych minut zobaczyliśmy, Marcina Urynowicza, Meika Karwota czy Bartłomieja Olszewskiego. W bramce natomiast pojawił się Grzegorz Kasprzik.

Samo spotkanie ułożyło się od początku bardzo dobrze dla Górnika. „Oko w oko” z bramkarzem gospodarzy znalazł się Lasik i okazję zamienił na gola, a minęło dopiero nieco ponad dziesięć minut. Mimo ambitnej postawy zawodników Piasta do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Po przerwie jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania. Celuch precyzyjną „główką” zmusił do kapitulacji Kasprzika. Mogło się wydawać, że gospodarze pójdą za ciosem. Tymczasem Wajsak popisał się uderzeniem z dystansu i wyprowadził „Trójkolorowych” na prowadzenie. Dzieła dokończył Marcin Urynowicz, skutecznie egzekwując „jedenastkę” w końcówce spotkania.

Górnik od zwycięstwa rozpoczął III-ligowe boje. W kolejnym spotkaniu zabrzanie podejmą rezerwy Zagłębia Lubin. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17:00 na boisku Sparty Zabrze.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 1:3 (0:1)
0:1 – Lasik, 11′
1:1 – Celuch, 54′
1:2 – Wajsak, 65′
1:3 – Urynowicz(karny), 81′

Piast: Szczerbel – Dos Santos, Pilarski (Stachowiak 75′), Juchacz, Korytek – Moryson, Jaros, Bzdęga (Sołtyński 88′), Trzepacz (Kępczyński 60′), Bobiewicz (Cedyna 75′) – Celuch
Trener: Grzegorz Podstawek

Górnik: Kasprzik – Knabel, Olszewski, Kamiński (Kulanek 46′, Kiklaisz 76′), Urynowicz – Lasik (Cybulski 90′), D. Pawłowski, Hajda, Ściślak (Joachim 60″), Karwot – Wajsak