Pewne zwycięstwo rezerw!

Torcidos  -  20 stycznia 2018 12:44
0
4872

W składzie Górnika znalazło się sporo nowych, młodych twarzy, lecz nie zabrakło również doświadczonych zawodników. Od początku spotkania mogliśmy oglądać Mariusza Przybylskiego czy Oleksandra Szeweluchina i największych przegranych zimowych przygotowań, czyli Sandiego Arcona i Davida Ledeckiego.

Początek spotkania był wyrównany, ale zbiegiem gry przewagę zyskiwali piłkarze Górnika. Efektem tego była bramka w okolicach 20 minuty spotkania. Na listę strzelców wpisał się Daniel Ścislak, który ładnym, technicznym strzałem pokonał bramkarza. W kolejnych minutach nic się nie zmieniło, a przewaga naszej drużyny tylko narastała. Zabrzanie stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, ale tylko jedną z nich udało się zamienić na gola. David Ledecky znalazł się oko w oko z bramkarze i przegrał pojedynek, ale z dobitką ruszył testowany Krzysztof Kubica, pewnie podwyższając wynik spotkania.

W drugiej części trener Gumola dokonał kilku zmian w składzie i boisku opuścili doświadczeni zawodnicy, a została sama młodzież. Obraz meczu przez to się nie zmienił i nasze rezerwy dalej spokojnie kontrolowały spotkanie. Niedługo po wznowieniu gry zabrzanie podwyższyli na 3:0, a bramkę zdobył Mateusz Cybulski, który ładnie zszedł z piłką z prawego skrzydła i wślizgiem zdobył gola. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie, które ani przez chwilę już nie wybiegło spod kontroli Górnika.

Górnik: Szymański – Kulanek, Knabel, Szeweluchin, Wenglorz – Wajska (46′ Kopia), Kubica, Przybylski (46′ Cybulski), Ściślak (46′ Landowski) – Ledecky (46′ Kotalczyk), Arcon (46′ Wojdanowski).