Pewna wygrana ROW-u. Wyjazdy Wisłoki i GKS-u Katowice

Spark  -  13 września 2014 07:53
0
1028

row_gliwicka_1415
W piątek pewnie swoje spotkanie wygrał ROW Rybnik, który pokonując 3:0 Wisłę Puławy awansował na pozycję wicelidera II ligi. W sobotę interesujący wyjazd dla kibiców Wisłoki, bo ich drużyna zagra w Rzeszowie z Resovią. Natomiast GKS Katowice o tej samej porze wystąpi na stadionie Bytovii Bytów.

Do przerwy w meczu w Rybniku był bezbramkowy remis. Kibice znów mogli obawiać się, że kolejne spotkanie zakończy się podziałem punktów. W drugiej połowie ROW jednak nie dał szans niżej notowanym rywalom i zaaplikował im trzy gole. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Musiolika, a ten pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Po kolejnym kornerze i niecałych 10 minutach drugiej odsłony było już po meczu, kiedy Bodzioch na raty pokonał golkipera rywali. Wynik ustalił Muszalik, a ROW awansował na drugie miejsce w tabeli II ligi.

Wisłoka po ostatniej porażce u siebie z Tomasovią 0:1 znalazła się w strefie spadkowej i chociaż to dopiero początek sezonu, to kibice biało-zielonych mają kiepskie nastroje. Teraz czeka ich wyjazd do oddalonego o 45 kilometrów Rzeszowa. Resovia zajmuje 7. lokatę i o punkty będzie niezwykle trudno. Wiadomo też, że do Rzeszowa udadzą się sympatycy Wisłoki.

GKS Katowice, dla którego obecne rozgrywki są jak „rollercoaster” zagra w Bytowie. „GieKSiarze” liczą na trzecią wyjazdową wygraną z rzędu. W poprzednim sezonie GieKSa punktowała głównie u siebie, a teraz jest trochę inaczej. Bytovia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jeśli ekipa z Bukowej chce liczyć się w walce o awans, to takie mecze musi po prostu wygrywać. Podobnie miało być jednak przed tygodniem, kiedy katowiczanie niespodziewanie ulegli przed własną publicznością z Wigrami Suwałki.