Pechowa porażka na zakończenie zgrupowania

W.  -  20 stycznia 2023 15:09
4
5037

Górnik zakończył obóz w tureckim Belek i wraca do Zabrza, gdzie kontynuował będzie przygotowania do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy, a ta startuje już za tydzień.

Ostatni dzień obozu w urokliwym kurorcie zlokalizowanym nad Morzem Śródziemnym, minął naszej drużynie niezwykle pracowicie. W piątek Trójkolorowi rozegrali dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem Górnika z Alemannią Aachen 2:1. Gole dla czternastokrotnego mistrza Polski zdobyli Amadej Marosa z rzutu karnego oraz Mateusz Cholewiak. Drugi sparing Górnicy pechowo przegrali z CSKA Sofia 2:3. Dwa trafienia zaliczył Szymon Włodarczyk. W ostatniej akcji meczu nasi rywale wykonywali rzut wolny z bocznej strefy boiska. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Koch, który strzałem głową pokonał Bielicę. Sędzia nie zezwolił na wznowienie gry i zakończył spotkanie, które przyniosło pierwszą porażkę Trójkolorowych w zimowych meczach kontrolnych.

Górnik Zabrze – TSV Alemannia Aachen 1900 2:1 (1:0)

1:0 – Maroša, 45′ (k)
1:1 –
Andzouana, 57
2:1 –
Cholewiak, 70

Górnik: Sokół – Olkowski, Capiga, Szymański, Jensen, Kolanko, Mvondo (46′ Kamber), Pochcioł, Cholewiak, Zielonka, Maroša
Rezerwowi: Bielica – Dadok, Krawczyk, Bergström, Kamber
Trener: Bartosch Gaul

Alemannia: Bangsow (46′ Johnen) – Schlösser, Hofland, Wilton, Hemcke, Baum (53′  Dervisevic), Andzouana, Ivic, Statovci, Eyrice, Imbongo (64′ Müller)

Koch, 90′

Górnik: Bielica – Szcześniak, Paluszek, Kotzke, Wojtuszek, Vrhovec (61′ Mvondo), Okunuki, Dadok, Janža, Krawczyk, Włodarczyk
Rezerwowi: Sokól – Zielonka, Pochcioł, Capiga, Bergström

CSKA: (I połowa) Ewtimow – Garcez, Turicow, Youga, Mattheij, Minkow – Szopow, Carreazo, Lindseth – Moreno, Tufegdžić. (II połowa) Ewtimow – Antonow, Mahmutovic, Koch, Petrow, Nooijer – Vion, Geferson, Carreazo (72′ Żabow) – Żiwkow, Heintz
Trener: Sasha Ilic

Żółte kartki: – Janža, Kotzke, Mvondo – Mattheij, Minkow, Garcez, Moreno, Geferson

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Źródło: Roosevelta81.pl / alemannia-aachen.de /cska.bg