Passa trwa i niech trwa jak najdłużej

Kaszpir  -  13 maja 2023 23:12
18
5980

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów Janusza Niedźwiedzia oraz Jana Urbana po meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze.

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa): – Zacznę od gratulacji dla Górnika. My jesteśmy oczywiście rozczarowani wynikiem, ponieważ stworzyliśmy sobie na tyle sytuacji, by to spotkanie przechylić na swoją korzyść.

Jan Urban (trener Górnika): – W dzisiejszym spotkaniu działo się naprawdę dużo. Oba zespoły stworzyły fajne widowisko, były gole, było dużo sytuacji podbramkowych. Dobra gra zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Wygraliśmy, być może takich klarownych sytuacji mieliśmy więcej. Przyjeżdżając do Łodzi, mówiłem chłopakom, że tutaj pachnie piłką… dużą piłką. Kibice i atmosfera jaka tutaj jest, to wszystko tworzy widowisko. Wydaje mi się, że zawodnicy dostosowali się do atmosfery jaka panowała na stadionie i oby takich meczów w ekstraklasie było więcej.

Widzew grał swoją piłkę, na swoim boisku jest bardzo groźny. Wiem, że mieli gorszy moment i na wiosnę troszeczkę ich to kosztowało. Natomiast, wiedzieliśmy też, że po ostatnim zwycięstwie, kiedy Widzew mógł już odetchnąć, znowu wrócą do korzeni i będą naprawdę groźni. Wiem, jak trudno się gra walcząc o utrzymanie, by nie zawieść kibiców. Widzew jest niesamowicie groźny, kiedy gra z kontrataku, szybkim atakiem. Na początku meczu poszliśmy wysokim pressingiem, co spowodowało, ze gospodarze mieli przestrzenie do tego, aby właśnie grać w swoim stylu. Z czasem przejęliśmy jednak inicjatywę i byłem dość spokojny, że ta bramka przyjdzie. Były sytuacje, była dobra gra i rzeczywiście tak się stało. Uważam, że to również był jeden z naszych najlepszych występów, tym bardziej na wyjeździe. Passa trwa i niech trwa jak najdłużej.

Nie uważam, że piłkarze Widzewa siedli mentalnie, to my graliśmy naprawdę dobrze. Po trzecim golu na stadionie już była cisza. Początek meczu był zdecydowanie dla Widzewa, ale to nie było tak, ze po odbiorze piłki natychmiast ją traciliśmy.

Cieszę się, kiedy zawodnicy mają luz w grze, a wynikał on z tego, że sami czuli na boisku, że po prostu dobrze grają w piłkę. Stąd takie zachowania, choć w niektórych momentach, po stracie szła kontra. Pretensji o to do nich nie miałem. Wiem w jakiej sytuacji byli, co przeżyli, czy co przeżyliśmy. Jeśli jest możliwość w takim meczu pokazać swoją kreatywność, to proszę bardzo, niech pokażą radość z gry. To również napędza zawodników i grają zdecydowanie lepiej i każdy pokazuje na co go stać.

Nie łatwo było się spodziewać, że tak zagramy w końcówce sezonu. Znam sporo chłopaków, ale przyszło też wielu nowych. Zagraliśmy przeciętny, słaby mecz w Gliwicach. Potem już lepszy z Koroną Kielce, gdzie mogliśmy wygrać. Natomiast po niesamowicie ważnym, zwycięskim spotkaniu w Lubinie, gdzie byliśmy na pozycji spadkowej tracąc dwa punkty właśnie do Zagłębia, drużyna uwierzyła, że można, że potrafi. W każdym meczu zaczęliśmy grać coraz lepiej.

Rozmawiamy – krótko odpowiedział na koniec Jan Urban na pytanie o postępy w rozmowach o nowym kontrakcie.

Poniżej zapis całej konferencji

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Górnik Zabrze YT

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

yno 6pkt jeszcze i gitara

Mam nadzieję, że z Pogonią Górnik nie będzie grał na rekordy jałowych podań, tylko pokaże urozmaiconą grę, czyli koronkowe akcje, strzały z dystansu, trochę pressingu ale takiego szczelnego, szybkie podejmowanie decyzji co do podań. Pogoń gra najlepszą piłkę w Polsce, ale ma niepewną obronę, którą można rozmontować. I na koniec gratulacje za kolejne 3 punkty i piąte kolejne zwycięstwo. Zawsze przyjemnie się patrzy jak przy pozycji gdzie jest Górnik, widoczne są same zielone kwadraciki.

Po Urbanie zostaniesz zaocznie wybrany przez kibiców jego następcą…Oczywiście jak cię wcześniej do kadry nie zatrudnią!!! Analityk za 2 grosze!

Różnica między mną a tobą pusta pało jest taka, że ja mam coś do powiedzenia, a ty jedynie śmierdzisz. Podobnie jak twój (albo to ty pod innym nickiem) kumpel Ziom.

Jest nasz specjalista od sprzedaży 😂 nasza chorągiewka 😂😂 wypad na okrzei śmierdzący leszczu

Gałązka idioto! Lecz się na nogi bo na łeb za pózno! Ty masz coś do powiedzenia?? Pi…w kółko to samo i wiecznie ci coś nie pasuje! Podolskiego już też zwalniałeś amebo umysłowa! Kibic sukcesu, strateg , filozof czyli typowy ma toł–tyle o tobie kibice sądzą!

Pierwsza połowa super OK! Druga beznadzieja. Nie wiem kto, ale domyślam się pomysłodawcy taktyki w drugiej połowie. Górnik cofnięty na swoją połowę granie znów do tyłu i w poprzek i podawanie sobie bezproduktywne tam i z powrotem. To styl na A klasę i małomiasteczkowego trenera którego drużyna strzeliła bramkę i uważa, że mecz już wygrany. Dobrze, że skończyło się na wygranej bo niedużo brakowało do remisu. Wystarczy spojrzeć jak grają duże marki piłkarskie w Europie. Nie ma cofania się, bo najlepszą obroną jest atak.

I jesteś drugim kandydatem na trenera po Urbanie

Nie, zostawię to miejsce dla Brosza albo Nawałki !!! Ale dzięki za uznanie.

Pusta pało za brednie że Górnik sprzedał (z Podolskim w składzie) mecz powinieneś oberwać w ten pusty łeb chorągiewko. Jesteś leszczem i na tym forum twój marny poziom to gałązka 😂

JANKU TY TEŻ NAM TRWAJ!! TRWAJ JAK NAJDŁUŻEJ PRZY GÓRNIKU!!DZIĘKUJEMY!!

Panie Trenerze czemu Dadok tak mało minut dostaje?

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu Gratulacje dla Pana Trenera Jana Urbana co graliśmy a co gramy, Kosmos mam tylko jedno marzenie tak jak pewnie wszyscy kibice Górnika żeby ten Pan został z nami jak najdłużej proszę go przeprosić i przedłużyć kontrakt i dać spokojnie pracować On wie co ma roi a i najważniejsze nie wyprzedać mu pół drużyny jak to zawsze bywa wiadomo nie jesteśmy wstanie zatrzymać lepszych grajków ale chociaż sprzedać za lepsze pieniądze i zainwestować w kolejnych zdolnych może tyle albo i tyle

Jasiu musi zostać, wzmocnić sklad i jedziemy dalej

Krawczyk dobre wejście

Gratuluję P. Trenerze. Taki Górnik chcemy oglądać. Kolejny świetny mecz.
P.s. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Proszę aby Pan zrobił nam, kibicom prezent, proszę zostać w Zabrzu.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin trenerze jeszcze tylko nowy kontrakt dla pana i będzie dobre zakończenie wiosny.

PANOWIE KUPOWAĆ BILETY.
MUSI BYĆ KOMPLET