Partizan Belgrad – Górnik Zabrze 0:0. W najważniejszym sprawdzianie na remis

g.rajda  -  27 stycznia 2018 15:55
0
4994

W czwartym sparingu rozegranym na Cyprze, Górnik zremisował z Partizanem Belgrad 0:0. Był to najważniejszy sprawdzian dla naszego zespołu, bo rywal trafił się naprawdę klasowy.

W pierwszym składzie Górnika od początku oglądaliśmy, grających w defensywie – Adriana Gryszkiewicza oraz Pawła Bochniewicza. W bramce ponownie rozpoczął Wojciech Pawłowski, natomiast partnerem Igora Angulo w napadzie był Marcin Urynowicz. W składzie zabrakło kilku piłkarzy narzekających na urazy m. in. Rafała Kurzawy, Michała Koja, a także Szymona Matuszka.

Początek spotkania to uważna gra z obu stron, można powiedzieć takie rozpoznanie przeciwnika. Pierwsi dali sygnał do ataku piłkarze Partizana, w piątej minucie strzał z dystansu pewnie wyłapał Wojciech Pawłowski. To co najlepsze przed naszym bramkarzem miało dopiero nadejść. Wróćmy jednak na początek spotkania, ponieważ w tej części pierwszej połowy to zabrzanie prezentowali się lepiej, momentami wyglądało to bardzo dobrze. Przewagę nasi piłkarze mogli i powinni udokumentować między 10 a 20 minutą zawodów. W tym czasie Igor Angulo dwukrotnie stawał przed szansą pokonania bramkarza naszych rywali, ale oba pojedynki przegrał. Dał o sobie znać również Szymon Żurkowski, oddając kapitalne uderzenie zza pola karnego, Jovicić musiał popisać się nieprzeciętną robinsonadą.

Po około 25 minutach do głosu zaczęli dochodzić Serbowie, którzy trzykrotnie stawali przed szansą na zdobycie gola. W naszej bramce na szczęście mieliśmy znakomicie dysponowanego Pawłowskiego. Wojtek bronił kolejne uderzenia czy to z bliska, czy z dystansu. Nawet dobitki z najbliższej odległości nie były problemem dla naszego bramkarza. Gra zaczęła ponownie się wyrównywać, a właściwie „Trójkolorowi” zdołali nieco odrzucić rywali od pola karnego, cały czas jednak lepsze wrażenie sprawiali belgradczycy. W końcówce pierwszej połowy ponownie stanęli przed szansą na gola. Pawłowski, tuż przed szesnastką faulował napastnika Partizana, sędzia nie miał wątpliwości i odgwizdał faul. Znakomicie wykonany rzut wolny zmierzał w samo okienko naszej bramki, znów jednak wspaniale interweniował Wojtek.

Piłka w pierwszych minutach drugiej połowy była głównie na połowie Górnika. Partizan miał optyczną przewagę i dłużej operował futbolówką, ale to Górnik stwarzał groźniejsze sytuacje. Wyjątkowo aktywny w tym spotkaniu Łukasz Wolsztyński groźnie uderzał z narożnika pola karnego i jego strzał obronił Jovicić, a kilka minut później z tego sektora boiska niecelnie strzelał Igor Angulo. Partizan poważnie odpowiedział dopiero kilkanaście minut przed końcem. Po świetnie rozegranej akcji Miletić zagrywał piłkę z lewego skrzydła w pole karne i tam niepilnowany serbski zawodnik strzelił obok bramki. Do końca spotkania gra była bardzo wyrównana i już wielu składnych akcji nie zobaczyliśmy. Zabrzanie mieli niezłą szansę za sprawą Daniego Suareza, ale naszego rosłego stopera ubiegli rywale w polu karnym. Wszystko mogło się także rozstrzygnąć w dosłownie ostatnich sekundach spotkania, gdyby tylko Łukasz Wolsztyński zagrał dokładniej do wybiegającego na czystą pozycję Damiana Kądziora.

Ostatecznie Górnik zremisował ze Partizanem 0:0 i występ naszego zespołu można uznać za zadowalający. Cieszy to, że Partizan potraktował to spotkanie poważnie i zagrał w najmocniejszym składzie. Pamiętajmy, że mowa o drużynie, która na wiosnę będzie walczyła w Lidze Europy.

Partizan Belgrad – Górnik Zabrze 0:0

Partizan: Jovičić – Vulićević (46′ Cucin), Miletić (46′ Marković), Mitrović (46′ Ostojić), Antonov (46′ Miletić) – Tošić (46′ Jovanović), Jevtović (46′ Nišić, 82′ Ilić), Wakułko (46′ Radin), Ivanović (46′ Đerlek), Janković (46′ Urošević) – Tawamba (46’Jovanović)
Miroslav Djukić

Górnik: Pawłowski – Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Kądzior, Ambrosiewicz, Żurkowski, Ł. Wolsztyński (87′ Liszka) – Urynowicz (89′ Ł. Wolsztyński), Angulo.
Trener: Marcin Brosz

Żółte kartki: Pawłowski, Bochniewicz – Urošević, Marković

Sędzia: Jan Machálek (Czechy)