Oświadczenie „Socios Górnik” w sprawie spotkania z Prezydent Miasta Zabrze

Milo  -  23 października 2014 16:28
0
1095

kibice4_Górnik_Wisła1415
Stowarzyszenie cieszy fakt iż miasto dało zielone światło na działalność Stowarzyszenia. Z niecierpliwością czekamy na listopadowe trójstronne spotkanie. Jest to o tyle ważne, że najprawdopodobniej do połowy listopada uda się już zarejestrować Stowarzyszenie i będziemy mogli zacząć rekrutację członków

15 października odbyło się spotkanie przedstawiciela „Socios Górnik” z władzami miasta Zabrze, większościowego udziałowca klubu Górnik Zabrze SSA. Ze strony Stowarzyszenia obecny był Marek Krupa, Prezes Stowarzyszenia. Miasto reprezentowała Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik oraz wiceprezydent, Krzysztof Lewandowski.

Ze strony miasta spotkaliśmy się ze zrozumieniem. Obydwie strony bardzo mocno podkreślały podczas spotkania jak ważny w życiu miasta jest Górnik Zabrze. Prezydent Zabrza dała działalności Stowarzyszenia zielone światło, mówiąc ze wszelkie inicjatywy mające na celu dobro i rozwój Górnika są przez większościowego udziałowca mile widziane i wspierane. Kluczowym tematem spotkania było ustalenie trójstronnego spotkania roboczego, na którym obecni będą kibice, klub oraz władze miasta. Jego termin został ustalony na listopad. W jego trakcie zostaną ustalone zasady i pola współpracy wszystkich podmiotów.

Na zakończenie spotkania, przekazaliśmy na ręce Pani Prezydent dokument, wskazujący korzyści finansowe, organizacyjne, wizerunkowe, promocyjne i społeczne, jakie klub oraz miasto będą miały z rozwijania współpracy ze Stowarzyszeniem. Dodatkowo przekazaliśmy również wszystkie publikacje medialne, które ukazały się na temat „Socios Górnik” oraz Górnika Zabrze w kontekście Stowarzyszenia. Jesteśmy zdania, że ich pozytywny wydźwięk, także na poziomie ogólnopolskim sprawia, że zarówno Stowarzyszenie jak i sam klub są bardzo dobrze postrzegane i o Górniku Zabrze oraz jego kibicach mówi się w samych superlatywach. Mamy przekonanie, że nasze działania ułatwią miastu i klubowi poszukiwanie nowych sponsorów oraz inwestorów.

Po odbyciu spotkań w klubie oraz mieście całą swoją uwagę kierujemy na uruchomienie zapisów do Stowarzyszenia. 17 października uzyskaliśmy informację, iż dokumenty rejestracyjne z magistratu trafiły z powrotem do sądu w Gliwicach z dwoma zapytaniami merytorycznymi odnośnie statutu. Dokumenty z uwagami trafiły do nas 22 października i po uzupełnieniu przez nas w przyszłym tygodniu trafią z powrotem do sądu. Po tym fakcie, w ciągu kilku dni powinniśmy zostać oficjalnie zarejestrowani. Wstępnie szacujemy, że zapisy do Stowarzyszenia rozpoczniemy w okolicy połowy listopada.

Jesteśmy świadomi ogromnego zainteresowania jakim cieszy się nasz projekt i zrobimy wszystko, by kibice legendarnego Górnika Zabrze mogli jak najszybciej dołączyć do naszego grona i razem z nami działać, budując jego świetlaną przyszłość. Cieszy nas, że miasto popiera naszą działalność i postawione cele. Przypominamy, że naszym głównym celem jest zebranie funduszy oraz stanie się współwłaścicielem klubu.

Źródło: Socios Górnik
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments