Oświadczenie „Socios Górnik” w sprawie bieżącej sytuacji w Górniku Zabrze

Milo  -  20 listopada 2014 14:54
0
885

Kibice_Górnik_Wisła1415

17 listopada przedstawiciele Socios Górnik spotkali się z Zarządem klubu Górnik Zabrze SSA oraz z klubowym działem promocji. Spotkanie miało na celu przedyskutowanie obecnej sytuacji klubu oraz działań promocyjnych. Poniżej prezentujemy oświadczenie z tego spotkania.

Przedstawiciele „Socios Górnik“ w składzie Marek Krupa (Prezes Zarządu), Aleksander Kopka (Członek Zarządu) oraz Grzegorz Pacuła (rzecznik) spotkali się 17 listopada z klubem. Ze strony Górnika Zabrze SSA na spotkaniu obecni byli członkowie zarządu oraz kierownictwo działu promocji i PR. Spotkanie miało na celu przedyskutowanie kondycji klubu w kontekście negatywnych informacji na temat Górnika Zabrze SSA, pojawiających się w mediach oraz doprecyzowanie warunków współpracy promocyjnej.

Na początku spotkania Przedstawiciele „Socios“ wyrazili zaniepokojenie informacjami, które od dłuższego czasu pojawiają się w mediach na temat sytuacji finansowej i licencyjnej „Górnika Zabrze“. Podkreślili, że kara nałożona na Górnika, za niespłacanie zobowiązań licencyjnych jest bardzo złym sygnałem dla wszystkich, którzy mają na sercu dobro Górnika. Klub podkreślił, że sytuacja finansowa klubu nie jest tak zła, jak przedstawiane jest to w mediach. Według wiceprezesów, Górnikowi udało zmniejszyć się koszty o blisko 1/3 w stosunku do poprzedniego roku, wynagrodzenia piłkarzy są stale regulowane pieniędzmi z kolejnych transz telewizyjnych, duża część zaległej kwoty, za którą klub został ukarany przez Komisję jest już spłacona. Należy również pamiętać o zapewnieniach pomocy klubowi składanych przez głównego udziałowca. Oczywiście sytuacja Górnika w dalszym ciągu daleka jest od ideału, jednak wiele wskazuje na to, że pozycja wyjściowa w walce o licencje jest dużo lepsza niż wskazują to media. Informacje te uspokoiły nieco nastroje przedstawicieli „Socios“. Plan został oceniony przez przedstawicieli Stowarzyszenia na mający realne podstawy. Stowarzyszenie jednak w dalszym ciągu będzie się bardzo uważnie przyglądać sytuacji finansowej klubu.

Podczas drugiej części spotkania, przedstawiciele Stowarzyszenia rozmawiali z przedstawicielami z klubu na temat wspólnych działań promocyjnych. Wczoraj została zostanie złożona w siedzibie Górnika umowa partnerska, która – jak określił klub – zostanie podpisana w najkrótszym możliwym terminie, po analizie prawnej i dopracowaniu szczegółów. W ramach współpracy planowana jest wymiana kanałów komunikacji, wzajemne promowanie prowadzonych działań, reklama Stowarzyszenia podczas meczów Górnika Zabrze a także – w przyszłości – wspólna realizacja projektów. W tym celu już wkrótce spotkają się w klubie grupy robocze złożone z osób zajmujących się promocją w Górniku Zabrze oraz w Stowarzyszeniu.

Uważamy, że dialog, który został zapoczątkowany 17 listopada jest ważny w kontekście rozwoju Górnika Zabrze. Jesteśmy przekonani, że klub docenia coraz bardziej rolę, jaką chce pełnić Stowarzyszenie „Socios Górnik”. Wierzymy, że będziemy w stanie wesprzeć Górnika w przynajmniej małej części już podczas najbliższego procesu licencyjnego, a także w zapełnianiu powstającego stadionu Górnika. Idea i hasło: „Razem dla Górnika“ urzeczywistnia się coraz bardziej. Przypominamy, że już wkrótce ruszy pełną parą działalność i zapisy do Stowarzyszenia.

Zabrze dn. 20 listopada 2014 roku

Źródło: Socios Górnik
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments