Oświadczenie Socios Górnik. „Stadion dla Górnika potrzebny od zaraz“!

dr.martens  -  17 kwietnia 2015 16:20
0
1202

kibice_gornik_ruch_1415

W związku z kluczowymi decyzjami, które wkrótce będą musiały zapaść w kontekście przebudowy stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu i wpływie tych decyzji na sytuację klubu, Stowarzyszenie Socios Górnik przygotowało krótkie oświadczenie w tej sprawie, prezentujące stanowisko Zarządu. Pełna treść oświadczenia:

„W obliczu bliskich rozstrzygnięć kluczowych przetargów, dotyczących prac na stadionie im. Ernesta Pohla, Zarząd Socios Górnik chciałby przypomnieć organom decyzyjnym hasło „Stadion dla Górnika potrzebny od zaraz“!

Liczymy, że Spółka Stadion dołoży wszelkich starań, by osiągnąć założenia oddania do użytku na początku rundy jesiennej nowego sezonu, przynajmniej trybuny południowej, a do końca roku pozostałych 2 trybun. Sytuacja w której Górnik Zabrze nowy sezon rozpocznie na obiekcie Podbeskidzia tylko narazi na niepotrzebne koszty Górnik Zabrze SSA oraz jego kibiców. Rozumiemy trudności z jakimi spotkał się inwestor stadionu przy jego budowie, jednak jednocześnie jesteśmy świadomi jak dużym problemem będzie dla przyszłego funkcjonowania klubu niezakończenie najpilniejszych prac w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jest szansa rozpoczęcia sezonu w Zabrzu i tę szansę należy bezwzględnie wykorzystać.

Z jednej strony cieszy nas deklaracja wiceprezydenta miasta, mówiąca o tym, że oferta na krzesełka, mimo iż jest wyższa od zakładanej przez Spółkę Stadion, zostanie na 80% zaakceptowana. Z drugiej, jako kibice Górnika Zabrze, którzy czekają na stadion od wielu lat, oczekujemy 100% pewności i sprawności w działaniu Spółki Stadion, by zakładane terminy osiągnąć i by Górnik Zabrze nowy sezon mógł zacząć na Roosevelta 81.

Po ustabilizowaniu przez klub sytuacji finansowej, sprawa stadionu staję się jednym z najważniejszych tematów, gdyż to on w przyszłości ma przyciągnąć nowych inwestorów i rzesze oddanych klubowi kibiców.

Razem dla Górnika,
Zarząd Socios Górnik”

Źródło: sociosgornik.org
Foto: torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments