Oni zaczną treningi w Górniku. Kto powinien dostać szansę?

Milo  -  7 stycznia 2015 08:32
0
649

kopacz2_gornik_ruch_1213
Zawodnicy Górnika Zabrze przygotowania do rudny wiosennej rozpoczynają już w środę 7 stycznia. Jest to doskonała okazja dla trenerów, aby sprawdzić przydatność zawodników szczególnie tych wypożyczonych do klubów z niższych lig. My postanowiliśmy się przyjrzeć zawodnikom, którzy wzmocnią Górnika, bądź wracają z wypożyczeń.

1. Marcin Urynowicz (Gwarek Zabrze)
Pozycja: Napastnik
Data urodzenia: 16.03.1996 (18lat)

Zdecydowanie największy talent. Zawodnik imponuje formą, a jego czas w dorosłej piłce właśnie nadszedł. – Marcin przez ostatnie cztery lata był królem strzelców rozgrywek, w których brał udział. Przewyższa swoich rówieśników pod względem technicznym i taktycznym – podkreśla Janusz Kowalski, trener-koordynator Gwarka. Zawodnik latem był już nawet na zgrupowaniu Górnika we Wronkach, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Jesień w wykonaniu Marcina była imponująca, ponieważ w 16 spotkaniach strzelił ponad połowę goli swojej drużyny (45 z 80). W grudniu zawodnik przebywał na tygodniowych testach w Borussii Dortmund.

Ocena przydatności: 5 (skala szkolna)

2. Łukasz Żegleń (Gwarek Zabrze)
Pozycja: Napastnik
Data urodzenia: 09.06.1995 (19 lat)

Największym atutem wydaje się być właśnie.. jego wiek. Podobnie jak Urynowicz przebywał na testach w Górniku już latem. Teraz w Zabrzu ma pojawić się po raz trzeci, a więc do trzech razy sztuka? Żegleń rundę jesienną spędził w drugoligowej Stali Mielec, w której rozegrał 13 spotkań strzelając przy tym 3 gole. Zawodnik ma oferty drużyn I-ligowych, interesuje się nim także ROW Rybnik, lider II ligi. Ostatni mecz w barwach Stali rozegrał 25 października, w którym łapał kontuzje i opuścił boisko po pierwszej połowie. Czy jest to nabytek na ekstraklase? Można mieć wątpliwości, bo w barwach przeciętnego Podbeskidzia sobie nie poradził..

Ocena przydatności: 3

3. Bartosz Kopacz (wypożyczenie do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza)
Pozycja: Obrońca
Data urodzenia: 21.05.1992 (22 lata)

Zdecydowanie jest już pora, żeby Bartosz wrócił do Zabrza. W Górniku potrzebni są obrońcy, więc to jest już praktycznie przesądzone, że wiosnę spędzi w zabrzańskim klubie. Kopacz ma za sobą bardzo udaną rundę w barwach Termaliki wystąpił we wszystkich 19. dotychczasowych kolejkach na zapleczu ekstraklasy od pierwszej do ostatniej minuty. Był pewnym punktem swojego zespołu, a zawodnik sam przyznaje, że ekstraklasa jest jego celem. Zawodnik z pewnością piłkarsko już dojrzał, dlatego wiosną może być podporą Górnika.

Ocena przydatności: 5

4. Michał Płonka (wypożyczenie do ROW-u Rybnik)
Pozycja: Obrońca
Data urodzenia: 08.10.1992 (22 lata)

Bardzo pewny punkt liderującego w II lidze ROW-u Rybnik. Trener Prasoł od początku postawił na niego i to się opłacało. Zawodnik strzelił 5 goli, a w całej rudzie jesiennej opuścił tylko dwie kolejki. Właśnie jego wymienia się w gronie zawodników, którzy mieli największy wkład w sukces drużyny, czyli liderowanie w II lidze. Zdecydowanie jest to najwyższa pora, aby zawodnika wprowadzać w barwy Górnika Zabrze. Zawodnik w II lidze nabrał doświadczenia i pewności siebie, które było tak bardzo potrzebne do gry na najwyższym poziomie.

Ocena przydatności: 5

5. Adam Wolniewicz (wypożyczenie do ROW-u Rybnik)
Pozycja: Pomocnik
Data urodzenia: 18.03.1993 (21 lat)

Runda jesienna w jego wykonaniu nie była tak udana, jak w przypadku Płonki. Wystąpił w 13 spotkaniach w różnym wymiarze czasowym. Jest to ostatnia szansa, aby udowodnić swoją przydatność w zespole Górnika, ponieważ jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2015 roku. Wydaje się jednak, że zawodnik po kilku treningach z powrotem wróci do Rybnika.

Ocena przydatności: 3

Decyzje w sprawie pozostałych wypożyczonych zawodników zapadną przed wylotem Górnika do Turcji.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments