Oni latem mogą odejść z Górnika za darmo! Zapowiadają się trudne negocjacje

Milo  -  3 stycznia 2015 11:33
0
1158

danch_gornik_lech_1314

Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2015r. nowych pracodawców może szukać aż 11. naszych zawodników. Tym razem przyjrzymy się dokładniej dla kogo być może runda wiosenna będzie ostatnią w barwach Górnika Zabrze. Z pewnością zabrzańską drużynę ciężko sobie wyobrazić bez niektórych piłkarzy, ale jest to możliwe!

W ostatnich latach coraz częściej można zaobserwować sytuację, że piłkarze dogrywają sezon w danym klubie do końca, po czym odchodzą, a klub nie zarabia na nich nawet złotówki. Niestety na taką politykę pozwolić sobie mogą tylko bogatsze kluby, choć i tam jest to niedopuszczalne. W sytuacji naszego Górnika głównym źródłem dochodu powinny być właśnie transfery. Całkiem niedawno za darmo rozstali się z nami Paweł Olkowski i Prejuce Nakoulma. Klub zamiast zarobić kilka milionów złotych nie otrzymał nawet złotówki. Zobaczymy, co działacze zrobią w najbliższym czasie, a łatwo nie będzie, bo piłkarze mają już dość zaległości finansowych.

Poniższa lista jest długa, ale kilku graczy jest przecież kluczowych w naszym zespole. Coraz mniej mamy zawodników perspektywicznych, których można sprzedać, a do Zabrza najczęściej trafiali gracze bardzo doświadczeni. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że trudne zadanie czeka działaczy Górnika, bo ktoś wyobraża sobie sytuację, w której odchodzą po sezonie Pavels Steinbors, Adam Danch i Błażej Augustyn? „Łatanie” kadry w obecnej sytuacji ekonomicznej klubu może być niezwykle trudne.

Wiadomo, że łatwo dojść do porozumienia nie będzie z Adamem Danchem, wobec którego klub ma duże zaległości. Błażej Augustyn również nie jest do końca zadowolony ze swojego pobytu w Zabrzu, natomiast Pavels Steinbors również będzie oczekiwał stabilizacji, tej finansowej, a tego w Górniku nie ma.

ONI MOGĄ ODEJŚĆ Z KOŃCEM SEZONU 2014/2015

1. Pavels Steinbors (29 lat)
2. Grzegorz Kasprzik (31 lat)
3. Adam Danch (27 lat)
4. Błażej Augustyn (26 lat)
5. Maciej Mańka (25 lat)
6. Wojciech Łuczak (25 lat)
7. Rafał Kurzawa (21 lat)
8. Michał Bedronka (wypoż. ROW Rybnik) (21 lat)
9. Michał Płonka (wypoż. ROW Rybnik) (22 lata)
10. Adam Wolniewicz  (wypoż. ROW Rybnik) (21 lat)
11. Rafał Otwinowski (Górnik II) (22 lata)

Źródło: Roosevetla81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments