Od nowego sezonu ekstraklasa tylko w NC+

Torcidos  -  26 marca 2014 13:29
0
741

ekstraklasa_logo_new_2013W przyszłym sezonie mecze ligowe będzie można zobaczyć wyłącznie w kanałach sportowych platformy nc+, informuje „Przegląd Sportowy

Od trzech sezonów ligę pokazywał także Polsat Sport oraz Eurosport 2. – Obu stacjom kończy się sublicencja i władze nc+ postanowiły, że na przyszły sezon nie będą jej przedłużać – mówi Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy nc+ – Wierzymy w produkt, jakim jest nasza liga. Nawet te słabsze mecze, jak np. 0:0 Podbeskidzia z Pogonią oglądało więcej osób niż większość pojedynków w ligach zagranicznych w ten sam weekend – dodał.

Bardziej elastyczni
Najważniejszy jest widz, od nowego sezonu transmisje będą bardziej elastyczne – tłumaczy Tomasz Smokowski, dyrektor redakcji sportowej nc+. – To, że teraz mecze pokazuje kilka stacji, powoduje, że scenariusz jest rozpisany co do sekundy i nie ma od niego żadnych odstępstw. Z tego powodu wiele rzeczy mogło umknąć, w kolejnym sezonie będziemy mieli możliwość większego zaskakiwania widzów i dodawania emocji.

Melodia przyszłości
Platforma nc+ ma prawa do pokazywania polskiej ligi jeszcze tylko w przyszłym sezonie. Nie wiadomo, co będzie w sezonie 2015/16, czy na przykład powstanie planowany od dawna, ale dotąd niezrealizowany projekt, kanał Ekstraklasa TV.

Źródło: przeglądsportowy.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments