O kibicu, który „upolował” Jelenia, czyli o zwycięzcach konkursu Roosevelta81.pl

kamres  -  20 lipca 2013 09:38
0
1235

kamil_ala

Po małych zawirowaniach Redakcja Roosevelta81.pl wybrała zwycięzcę konkursu, w którym do wygrania była podwójna wejściówka na przedsezonową prezentację piłkarzy Górnika Zabrze wraz z piłkarzami ręcznymi. Zwycięzcą został Pan Kamil, który na prezentację zespołu postanowił zabrać swoją dziewczynę Alicję.

Roosevelta81.pl: Które bramki strzelone przez Górnika, obserwując mecze z trybun, zapamięta Pan najbardziej?

Kamil: – Na długo zapamiętam zwycięską bramkę Adama Banasia, strzeloną na Stadionie Śląskim w Wielkich Derbach Śląska. Zresztą cały ten mecz miał niesamowitą otoczkę. Jeśli chodzi o najładniejszego gola zdobytego przy Roosevelta, to pierwszy na myśl przychodzi mi strzał Adama Marciniaka w meczu z Lechem Poznań. Całe spotkanie oglądałem wtedy z „młyna” i dokładnie widziałem tor lotu piłki. Oglądając powtórki, do dziś nie potrafię zapomnieć słów wypowiedzianych przez komentatorów C+.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=CyHaTTZKobw’]

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=VvcUu2zyJM8′]

Na stadionie w Zabrzu jest Pani pierwszy raz. A czy miała już okazję gościć na innych obiektach piłkarskich?

Alicja: – Rok temu udało mi się zwiedzić stadion Realu Madryt, Estadio Santiago Bernabéu. Byłam pod wrażeniem wielkości tego obiektu.

Panie Kamilu, czy posiada Pan jakąś szczególna historię związaną z zespołem Górnika?

K: – Wymyśliłem, że kupię na prezent urodzinowy koszulkę Górnika i pozbieram autografy zawodników. Pojechałem do klubu, a piłkarze akurat rozpoczynali trening. Udało mi się zebrać większość podpisów, a na koniec zostały mi jeszcze te od Prejuce’a Nakoulmy oraz trenera Adama Nawałki. W oczekiwaniu na naszego szkoleniowca, w oddali zauważyłem zbliżającego się do szatni Ireneusza Jelenia. Czym prędzej udałem się w jego stronę, pytając najpierw czy jest już piłkarzem Górnika, a następnie prosząc o dodatkowy autograf na koszulce. Byłem wtedy chyba pierwszą osobą, która go „upolowała” w Zabrzu (śmiech). Kilka godzin później podczas wiosennej prezentacji drużyny wiceprezes Krzysztof Maj ogłosił, że Irek prawdopodobnie dołączy do Górnika. Jakoś mam szczęście do tych prezentacji (śmiech).

Czy budowa stadionu zrobiła na Was wrażenie?

A: – Fajnie było wejść na modernizowany stadion, w miejsca niedostępne na co dzień dla zwykłego kibica. Mamy nadzieję, że takie akcje będą kontynuowane w przyszłości, bo to na pewno atrakcyjna inicjatywa.

Jak podobała Wam się prezentacja zespołu?

K: – Była bardzo ciekawa, tym bardziej, że po raz kolejny połączona z zespołem piłkarzy ręcznych, oficjalnie już drużyną Górnika Zabrze. No i dopisała frekwencja, co również było nie bez znaczenia.

A: Ja byłam pierwszy raz na takim wydarzeniu i było to dla mnie nowe przeżycie. Podobał mi sie sposób prowadzenia imprezy, można było dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy od niektórych z piłkarzy.

Panie Kamilu, o co powalczy Górnik w tym sezonie?

– Realnie patrząc, zespół powinien walczyć o miejsca 5-8. Niestety obawiam się, że bolączką Górnika, może okazać się  brak napastnika z krwi i kości. Zespół potrzebuje gracza ofensywnego, potrafiącego strzelać gole oraz będącego siłą napędową całej drużyny.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments