O kibicach rywala i wzajemnych relacjach: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Spark  -  26 lipca 2013 19:44
0
9990

kibice_podbeskidzie_jaga_1213
Kibice Podbeskidzia dopiero od niedawna piszą swoją historię, bowiem ich klub powstał w 1995 roku. W Bielsku-Białej zawsze dominowali fani BKS-u, ale ze względu na to, że Podbeskidzie odnosi sukcesy sportowe, również kibicowsko zaczyna się rozwijać.

Oczywiście na razie nie ma ich co porównywać do BKS-u, bo jeszcze trochę górskiej wody będzie musiało upłynąć, aby sytuacja kibicowska w Bielsku-Białej uległa zmianie. To już się jednak dzieje, ponieważ kolejne pokolenia fanów będą coraz częściej utożsamiać się z Podbeskidziem, grającym w Ekstraklasie, czy też I lidze, a nie BKS-em, pałętającym się po niższych klasach rozgrywkowych.

Brawa należą się fanom Podbeskidzia, że mimo mocnego rywala w mieście, cały czas idą do przodu. Z drugiej strony należy pamiętać, że choć ich zespół gra w elicie piłkarskiej, to kibicowsko mocno jednak odstają od reszty ekip. Obiektywnie oceniając, to z sezonu na sezon prezentują się coraz lepiej. Na meczach u siebie fani Podbeskidzia zawsze mają „młyn”, prowadzą doping, a także od czasu do czasu ultrasują. Oficjalnie kibice Podbeskidzia mają dwie grupy: „Młoda Wiara Podbeskidzia” i „Setka Ultras’08”. Gdyby zasiąść na głównej trybunie, ich „młyn” mieści się po drugiej stronie boiska, z lewej strony. Na wyjazdy „Górale” jeżdżą różnie, choć czasem jak na ich możliwości potrafią zaskoczyć. Całkiem nieźle zaprezentowali się w Zabrzu, kiedy sektor dla gości na naszym obiekcie był jeszcze otwarty. Liczbowo pojawili się w tylu, co mniej więcej przyjeżdżało do nas Odry Wodzisław. Całkiem nieźle dopingowali i byli ubrani w jednakowe koszulki. Na bliższych wyjazdach potrafią się zaprezentować z dobrej strony, gorzej natomiast, jeśli idzie o dalsze wypady. Na pierwszym wyjeździe w tym sezonie kibice Podbeskidzia pojawili się w Gdańsku w około 30 osób.

kibice_gornik_podbeskidzieKibice Podbeskidzia w Zabrzu – foto: bielskatwierdza.pl

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=7C32_-kS3lQ’] Doping kibiców Podbeskidzia na meczu z Górnikiem

Kibice Podbeskidzia nie mają żadnej zgody ani układu. Za swoją kosę, z oczywistych względów, uważają BKS, a także Szczakowiankę Jaworzno. Fani Podbeskidzia mają także swój FC w niedalekich Czechowicach-Dziedzicach.

Kilka razy mieliśmy okazję odwiedzać obiekt, na którym swoje mecz rozgrywa Podbeskidzie. Obecnie jest on przebudowywany, ale podobnie jak przed rokiem, tak i teraz podczas meczu nie zabraknie grupy przedstawicieli naszych kibiców na trybunach. Relacje między kibicami Podbeskidzia i Górnika są neutralne, a można rzec nawet, że pozytywne z obu stron.

SONY DSCOprawa kibiców Podbeskidzia w meczu ze Zniczem Pruszków – foto: bielskatwierdza.pl

Stadion przy Rychlińskiego jest obecnie modernizowany. Wcześniej mógł pomieścić 3345 widzów. Finisz prac zaplanowano na drugą połowę 2015 roku. W obecnym sezonie kibice gości nie będą więc wpuszczani na mecze w Bielsku-Białej.

stadion_bielsko_maj2013Zdjęcie modernizowanego stadionu w Bielsku-Białej z 15 maja 2013 roku – foto: tspodbeskidzie.pl

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments