Nowy sponsor główny Górnika Zabrze

Kibic  -  13 lipca 2022 16:57
10
8153

W środę, podczas specjalnie zwołanej w siedzibie klubu konferencji prasowej, doszło do podpisania umowy pomiędzy Górnikiem Zabrze, a firmą Schüttflix. Niemiecka firma została tym samym sponsorem głównym 14-krotnych mistrzów Polski. Umowa ma opiewać na kilkaset tysięcy euro. Niepoślednią rolę w jej podpisaniu odegrał Lukas Podolski.

– Znamy się z Christianem (Hulsewigiem; przyp. red.) od dawna, wychowaliśmy się w jednej miejscowości. Gdy się dowiedziałem, że wchodzą do Polski zadzwoniłem. Potem było jeszcze kilka rozmów. Z tego co wiem już na jednym meczu byli i to im się też spodobało. Kibice i klimat zrobiły swoje, dla sponsorów to ważne. Wiadomo, że moje nazwisko pomaga, że dla sponsora Podolski w koszulce z jego logo to fajna sprawa, jeszcze jak to wrzucę na instagrama czy facebooka to już w ogóle ekstra. Ale to nie ja podpisuję umowy, to musi już robić ktoś w klubie. Ja jestem piłkarzem i na tym się skupiam. – komentował mistrz Świata z 2014 roku.

Christian Hülsewig, założyciel oraz CEO firmy, podsumowywał środowe wydarzenie:  – To wielki zaszczyt móc być w tym miejscu. Firmie Schüttflix imponują wartości wyznawane przez Górnik, przede wszystkim ciężka praca. To nas łączy. W Niemczech współpracujemy z Schalke 04, czyli też zespołem o górniczych tradycjach. Dlatego czujemy się w Zabrzu jak w domu. Wielkim honorem jest dla nas możliwość wspierania młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Górnika. Mamy również wolę, by ta współpraca oddziaływała również na lokalną społeczność. Chcemy zrobić w Zabrzu coś dobrego.

Logo Sponsora znajdzie się m.in. na rękawku koszulki meczowej pierwszej drużyny oraz na koszulkach piłkarzy Akademii Górnika. 

Źródło: Górnik Zabrze/ dziennikzachodni.pl
Foto: Górnik Zabrze

10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

No to teraz może jakieś transfery?

Za co te transfery za kilka tysięcy euro ? Lepiej wyciągnąć zawodnika z u19 i jemu zapłacić niż szrot ściągać…

Lepsze to niż nic ale to tylko udowadnio że zoden poważny tu nie wlejzie bo tyla długu…..

Podolskiego ta cała klika z ratusza powinna po dupie całować.Przez rok zrobił wiecej niż te zjeby od dekady z miasta.

Pewnie ich to wqrwia że to nie ich zasługa.

To dobra wiadomość, że realnie pojawia się sponsor w klubie.
Chcemy więcej!!

Poldi powinien rządzić klubem!Mam nadzieje że kiedyś tak będzie!!!

Kwota ponoć jest sześciocyfrowa w euro . Wiec najmniejsza kwota to 1 ml euro na sezon. Nie jest źle małymi krokami a do przodu 🙂

1.000.000 euro to 7 cyfr a nie 6

Dokładnie 😉 obstawiam jakieś 200-300 tyś co daje pewnie nieco ponad bańkę. Zobaczymy co dalej i jak Górnik zagrał w pierwszym meczu, ciekawy jestem pierwszej jedenastki.