Nowy sezon, nowe nadzieje – Wszyscy na stadion! 

Monika  -  17 lipca 2022 18:15
1
2330

Nadszedł dzień długo wyczekiwany przez wszystkich trójkolorowych fanatyków, dla których przerwa między sezonami dłużyła się niczym 8 godzin w znienawidzonej pracy. W poniedziałek 18.07.2022 o godzinie 19:00 rozpoczynamy kolejny sezon, mierząc się na własnym stadionie z Cracovią. 

Nie ukrywajmy, na ten moment początek tego sezonu stawia więcej znaków zapytania, niż odpowiedzi…

  • Jak będzie wyglądać nasza drużyna pod wodzą nowego szkoleniowca? 
  • Jak posklejamy obronę, która już w ubiegłym sezonie była dziurawa jak szwajcarski ser, a przecież odeszło z niej dwóch kluczowych zawodników?
  • Jak będzie wyglądać nasza kadra na ten sezon bo przecież wciąż mówi się o odejściu Manneha, czy Kubicy….?

To i wiele innych wątpliwości sprawia, że choć wchodzimy w ten sezon z ogromną nadzieją, że będzie on lepszy od poprzedniego, to też z dużą dawką niepokoju, który wlewa się w nasze trójkolorowe serca. 

Mimo wszystko przemawia przez nas sporo optymizmu. Nikt na pewno nie miałby nic przeciwko, aby powtórzył się wynik z ostatniego meczu z drużyną z Krakowa na własnym stadionie, gdzie przecież ograliśmy stosunkowo łatwo rywali 3-0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali wtedy Robert Dadok (8’), Bartosz Nowak (41’) oraz jak już ma to w zwyczaju, fantastycznym strzałem z dystansu dopełnił formalności Lukas Podolski (90+’). Każdy z tych zawodników powinien wystąpić też w zbliżającej się rywalizacji.

Głęboko wierzymy też, że nowy trener Górnika, Bartosch Gaul, odpowiednio poukłada zespół. Wiele się mówi o intensywności, na którą stawia nowy szkoleniowiec, o pressingu, który chce stosować w każdym meczu. Od razu kojarzy nam się to z grą jaką w swoim ostatnim sezonie preferował Marcin Brosz i szczerze, mamy z tym wiele pozytywnych wspomnień, zwłaszcza jeśli chodzi o początek sezonu i pierwszą rundę, gdzie zachwycaliśmy piłkarską Polskę. Nie bez powodu też niemiecka myśl szkoleniowa jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie i mamy nadzieję, że znacząco odbije się to na jakości naszej gry.

Jeśli chodzi o Cracovię, to tam widać znacznie więcej stabilizacji niż u nas, ale jak to kiedyś powiedział pewien mądry człowiek: „największą stabilizację miałem jak mi dysk wypadł – byłem ustabilizowany przez miesiąc i nigdy więcej nie chciałbym być ustabilizowany”. Z Cracovii odeszło 4 zawodników, w tym Pelle Van Amersfoort, którego brak może być odczuwalny na boisku. Do klubu z kolei sprowadzeni zostali zawodnicy tacy jak Patryk Makuch z Miedzi Legnica, czy Benjamin Kallman z finlandzkiego FC INTER.

Podsumowując: Zapowiada się wyrównane starcie, lecz myślimy, że przewaga własnego boiska i najlepszych kibiców w Polsce poniesie naszą drużynę do tego, abyśmy w ten sezon weszli z przysłowiowego buta i zapisali sobie w tabeli pierwsze 3 pkt. 

PS. WSZYSCY NA STADION !! 

Nasz typ: 3-1

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Tylko 3pkt! Kibicujemy!!!!