Nowe wytyczne Ekstraklasy SA i PZPN dotyczące przekładania meczów

Kris  -  3 lutego 2022 17:09
1
1549

Ekstraklasa SA wraz ze startem wiosennej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy aktualizuje wspólnie z PZPN wytyczne dotyczące przekładania meczów, by zapewnić planową realizację terminarza w okresie kolejnej fali pandemii.

Od startu wiosennej części rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy będą obowiązywać nowe wytyczne dotyczące przekładania spotkań z powodu ograniczeń związanych z epidemią COVID-19.

Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązującymi w PKO Bank Polski Ekstraklasie, Fortuna 1. Lidze oraz w eWinner 2. Lidze, mecz może zostać przełożony tylko w czterech przypadkach. Termin może ulec zmianie w sytuacji, gdy na 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem, klub dysponuje tylko 13 lub mniejszą liczbą zawodników zgłoszonych do rozgrywek w obecnym sezonie. Musi to zostać potwierdzone przez zespół PZPN ds. przeciwdziałania negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w rozgrywkach piłkarskich, zajmujący się rozstrzyganiem kwestii związanych z ograniczeniami w stanie epidemii. Do limitu zakażonych lub objętych kwarantanną nie wliczają się zawodnicy kontuzjowani oraz zdyskwalifikowani.

Podstawą do przełożenia meczu może być także brak dostępności bramkarza lub młodzieżowca (w obecnym sezonie urodzeni po 1 stycznia 2000 r.) z ujemnym wynikiem testu, a zgłoszonego do rozgrywek lub występującego w zespole rezerw, lub w przypadku braku rezerw – występującego w najstarszym roczniku juniorskim. Termin spotkania może zostać zmieniony także w razie wydania przez właściwy organ sanitarny decyzji o objęciu kwarantanną całego zespołu. Mecz takiej drużyny zostałby przełożony, jeśli kwarantanna obejmie okres do 48 godzin przed planowanym spotkaniem.

Więcej TUTAJ

Źródło: Ekstraklasa S.A.
Foto: Ekstraklasa S.A.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda, że dopiero teraz. Mam na myśli mecz pucharowy z kurami. Widzieli, że GÓRNIK na fali to zasłonili się cowidem