Noty i cenzurki za mecz z Wisłą Płock: jak najszybciej do zapomnienia

Kibic  -  31 lipca 2018 14:47
0
4175

Zabrzanie zremisowali w meczu z Wisłą Płock, ale trzeba szczerze przyznać, że ten mecz powinniśmy przegrać. Ten punkt został uratowany szczęśliwie i obyśmy jak najszybciej zapomnieli o tym spotkaniu, a przypuszczamy, że internet nie odpuści przez najbliższe tygodnie zabrzanom.

Loska: 5 – Mega plus za obronę strzału Vareli, mega minus za kiks z drugiej połowy. Dobrze, że solenizant uratował kolegę i cały zespół.

Gryszkiewicz: 4 – Najwięcej pracy w tym meczu mieli nasi boczni obrońcy, co gorsza również najgorzej z tej pracy wyszli, na plus Adriana przemawia jedynie asysta przy golu Igora, ale sama praca w defensywie nie była tą do jakiej przyzwyczaił kibiców.

Koj: 5 – Michał obchodził w sobotę 25 urodziny i sprawił sobie prezent interwencją meczu. Po błędzie Loski, wszyscy na stadionie byli pogodzeni, że za moment goście strzelą na 2:0. Stoper Górnika desperackim wślizgiem zapobiegł utracie gola, czym przyczynił się do zdobycia punktu przez zespół Górnika

Suárez: 5 – Ratował dobitkę przy interwencji Loski w pierwszej połowie, cały mecz bardzo szarpany, dobre interwencje przeplatał z tymi bardzo nieporadnymi i nerwowymi.

Michalski: 3 – O ile z Koroną zagrał fajny mecz, o tyle z Wisłą Płock było o wiele wiele gorzej. Skrzydłowi objeżdżali młodego zawodnika raz za razem, sporo pracy jeszcze przed nim ale rzucenie na głęboką wodę zawodnika może mu wyjść na plus.

(52′ Jimenez): 5 – Po jego wejściu za Michalskiego, Maciek Ambrosiewicz przeszedł na prawą obronę, a Jesus zajął się tym co wychodzi mu najlepiej, grą w ofensywie. Z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i napawa to optymizmem.

Żurkowski: 6 – Ten chłopak się nie zatrzymuje. Przez całe spotkanie szarpał z piłką i gonił za rywalami. Najlepszy zawodnik w szeregach zabrzan. Szkoda, że był bardzo przewidywalny w swoich decyzjach.

Matuszek: 4 – Kapitan ma ciężki żywot ostatnio, musi trzymać tą kadrę w ryzach, jedyny zarzut w stosunku do Szymona, to to, że boi się grać do przodu i nie bierze ciężaru gry na siebie.

Ryczkowski: 2 – Słabo, bardzo słabo, kiepsko…brak słów właściwie na opisanie występu Adama w meczu z Wisłą. Zrzucamy to jeszcze na brak dostatecznego zgrania z zespołem oraz czas potrzebny do aklimatyzacji. Postępy w grze jakieś muszą się wkrótce pojawić, inaczej cierpliwość kibiców, a zapewne i Marcina Brosza zostanie wystawiona na ciężką próbę.

(52′ Angulo): 6 – Wszedł na boisko w momencie w którym Górnik wydawał się bezradny. Igor pokazał kilka udanych zagrań, ale najważniejsze było to z 76. minuty, kiedy to w profesorski sposób uratował drużynie punkt.

Ambrosiewicz: 4 – Zaczął na prawym skrzydle, Górnik nie istniał w ofensywie, więc i Maciek w ataku dużo nie dawał, po przejściu na prawą obronę, trochę uszczelnił grę obronną, na minus strata piłki przy akcji bramkowej.

Smuga: 5 – Jak mamy wymieniać jakiekolwiek plusy Górnika w pierwszej połowie, to Daniel z pewnością nim był. Dynamiczny, sprawiał wiele problemów obrońcom, szkoda, że często w tej grze był sam i bezproduktywnie biegał za piłką.

(70′ Nowak): 5 – Jego wejście odmieniło grę Górnika, w ataku wreszcie pojawiła się jakaś iskierka rozegrania piłki i wymiana 2-3 dokładnych podań na połowie przeciwnika. Czekamy z niecierpliwością na występ w pełnym wymiarze Kondzia.

Urynowicz: 4 – Widać, że Marcinowi lepiej wychodzi gra jako odgrywający niż np. skrzydłowy. Starał się, często skakał do pojedynków główkowych, ale brakowało dokładności, rywale bardzo dobrze wyłączali nasz atak z jakiejkolwiek gry.