Noty i cenzurki za mecz z Wisłą. Król Igor

Torcidos  -  31 lipca 2017 16:19
0
4389

Na Roosevelta nigdy nie ma nudy. Piłkarze Górnika do spółki z Wisłą Kraków stworzyli wspaniałe widowisko w sobotni wieczór. Cały spektakl skradł jednak wielki Igor Angulo, który popisał się hat-trickiem.

Tomasz Loska
Ocena Roosevelta81.pl: 8
– Wielki mecz Tomka. Jego interwencje przy strzałach Wojtowskiego i Pawła Brożka były wprost fenomenalne. To wszystko pomimo dwóch straconych bramek, przy których nie mógł wiele zdziałać. Chcielibyśmy powiedzieć, że mamy bramkarza na lata, ale w takiej dyspozycji kwestią czasu jest, kiedy po Loskę zgłosi się poważny klub z zachodu.
Ocena czytelników: 8

Adam Wolniewicz
Ocena Roosevelta81.pl: 7
– Bardzo wiele zagrożenia Wisła stwarzała lewą stroną, ale trudno winić o to Adama. Nie mógł liczyć na asekuracje kolegów i momentami był bezradny wobec kolejnych ataków Sadloka oraz Małeckiego. Z tego spotkania zapamiętamy przede wszystkim jednak wiele świetnych interwencji w obronie.
Ocena czytelników: 7

Mateusz Wieteska
Ocena Roosevelta81.pl:
7 – Mateusz jest jedynym zawodnikiem z bloku obronnego, który w każdym z dotychczasowych meczów zagrał na równym, dobrym poziomie. W spotkaniu z Wisłą zaprezentował się solidnie i trudno sobie przypomnieć choć jeden poważniejszy jego błąd. Coraz lepiej wygląda także w rozegraniu akcji i w sobotę widzieliśmy kilka niezłych passów w jego wykonaniu.
Ocena czytelników: 7

Dani Suarez
Ocena Roosevelta81.pl: 6
– Nie zaczął meczu najlepiej, bo po stałym fragmencie gry kompletnie odpuścił z kryciem Carlosa Lopeza, który z najbliższej odległości trafił na szczęście w poprzeczkę. Z każdą kolejną minutą było coraz lepiej i już kilka chwil po tej sytuacji świetnie odebrał piłkę w środku pola i jeszcze lepiej rozpoczął kontratak. Do ostatniego gwizdka spisywał się dobrze, choć przytrafiały mu się mało poważne błędy.
Ocena czytelników: 8

Michał Koj
Ocena Roosevelta81.pl: 5
– Druga stracona bramka obciąża niestety konto Michała. Nie skontrolował pozycji Bartosza i ten wykorzystał to, zdobywając gola głową. W przeciągu całego spotkania nasz boczny obrońca wyglądał przeciętnie i śmiało można powiedzieć, że był to jak na razie najsłabszy jego mecz w tym sezonie. Co nie oznacza, że było źle.
Ocena czytelników: 7

Maciej Ambrosiewicz
Ocena Roosevelta81.pl: 6
– W sobotę Maćka czekał ciężki egzamin, bo miał na przeciw siebie świetnie dysponowanego Petara Brleka. Gwiazda Wisły kilka razy pokazała błysk i potrafiła zrobić przewagę w środku pola, ale długimi fragmentami Maciek skutecznie zabezpieczył centralną strefę boiska.
Ocena czytelników: 7

Szymon Żurkowski
Ocena Roosevelta81.pl: 7
–  Dobry mecz Szymona. Kolejny mecz wykazywał się dużą dojrzałością i spokojem, na przecież tak odpowiedzialnej pozycji. Ciężko pracował w defensywie, ale przede wszystkim dobrze radził sobie w rozegraniu piłki.
Ocena czytelników: 8

Damian Kądzior
Ocena Roosevelta81.pl: 5
– Nie mógł znaleźć sobie miejsca na boisku. Ani na prawym skrzydle, ani na lewym nie pokazywał w pełni tego, co prezentował w dwóch poprzednich meczach. Zdarzały się również sytuacje, gdy nie pomagał w obronie Wolniewiczowi, gdy ten był osamotniony na prawej stronie.
Ocena czytelników: 7

Rafał Kurzawa
Ocena Roosevelta81.pl: 8 –
Jak co mecz, Rafał chwycił za kierownicę i kierował grą Górnika. Po dwóch niewykorzystanych sytuacjach w Białymstoku unikał strzałów, za to skupił się na kreowaniu sytuacji kolegom. Efekt końcowy jest rewelacyjny, bo oprócz dwóch asysty zobaczyliśmy wiele ciekawych prostopadłych piłek.
Ocena czytelników: 8

Łukasz Wolsztyński
Ocena Roosevelta81.pl: 5
– Łukasz stał się ofiarą swojego dobrego występu z Legią. Od tego meczu rywale otaczają go specjalną troską i ciężko mu zaprezentować się równie dobrze. Jego zadania na boisku się nie zmieniły i także z tego spotkania zapamiętamy go przede wszystkim z gry tyłem do bramki.
Ocena czytelników: 7

Igor Angulo
Ocena Roosevelta81.pl: 10
Najlepszy napastnik, najlepszy piłkarz i najlepsza lewa noga w lidze. Igor zasługuje na te wszystkie tytuły, po tak genialnym występie. Hiszpan zmasakrował gości z Krakowa, aplikując im trzy gole. Przez całe spotkanie nękał obronę Wisły, a ta kompletnie nie mogła sobie poradzić z hiszpańskim napastnikiem. Na dobrą sprawę Igor mógł jeszcze strzelić przynajmniej jednego gola i dorzucić do tego jeszcze asystę.
Ocena czytelników: 10

Zmiany:
David Ledecký (w miejsce Łukasza Wolsztyńskiego, 64′)
Ocena Roosevelta81.pl: 5  – 
Podobnie jak w Białymstoku wejście Davida na boisko wprowadziło sporo ożywienia w grze Górnika. Czeski napastnik był bardzo aktywny i niewiele brakowało, by zdobył swoją premierową bramkę w Ekstraklasie. Piłka po jego strzale trafiła jednak w słupek.
Ocena czytelników: 5

Szymon Matuszek (w miejsce Kądziora, 69′)
Ocena Roosevelta81.pl: 6 – 
Dobrze było ponownie zobaczyć Szymona na ligowych boiskach. Nasz etatowy kapitan wszedł na boisko przy dwubramkowej przewadze Górnika i wprowadził trochę spokoju w grze naszego zespołu.
Ocena czytelników: 5

Konrad Nowak (w miejsce Ambrosiewicza, 81′)
Ocena Roosevelta81.pl: NS – grał zbyt krótko
Ocena czytelników:
NS


Nasz komentarz: W tym sezonie mecze przy Roosevelta dostarczają emocji co nie miara. Po fantastycznym meczu z Legią, Górnik stworzył świetne widowisko z Wisłą Kraków. Zabrzanie ponownie zagrali z wielką pasją i bez jakiejkolwiek kalkulacji. Nawet przy wyniku 3:1 drużyna Marcina Brosza ani na chwilę nie myślała o tym, by bronić wyniku. Aż do ostatniego gwizdka drużyny wyprowadzały cios za cios. 

Kogut meczu: Przed sezonem można było się zastanawiać, czy Igor Angulo będzie w Ekstraklasie strzelać równie regularnie, jak na jej zapleczu. Okazało się, że nie, bo Hiszpan wskoczył na jeszcze wyższy poziom. Nie będzie przesadą jeśli napiszemy, że w lidze nie ma obecnie lepszego piłkarza. Igor strzelał w każdym z dotychczasowych trzech meczów, a dzięki hat-trickowi z Wisłą ma na swoim koncie już sześć bramek. Wynik wprost niewyobrażalny. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments