Noty i cenzurki za mecz z Koroną. Słaby występ Górników

kamres  -  16 lutego 2015 20:00
0
1106

noty_i_cenzurki

Górnik remisuje 1:1 z Koroną po słabym widowisku w Zabrzu. Kibice oglądali nudny mecz z małą ilością sytuacji podbramkowych. „Trójkolorowym” w zdobyciu trzech punktów nie pomogła czerwona kartka, którą w 66′ ujrzał Klemenz.

Steinbors: 5 – Nie miał zbyt wiele roboty w tym meczu. W pierwszej połowie raz był zmuszony do interwencji, a w drugiej nie zawinił przy stracie bramki. Korona oddała jeden celny strzał na bramkę Górników.

Danch: 5 – Solidny występ naszego defensora. Niestety zawinił przy bramce dla Korony, jak i cała obrona zabrzan.
Augustyn: 5 – W pierwszej połowie meczu mógł wpisać się na listę strzelców po dośrodkowaniu Magiery, lecz z trudnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. Niestety zbyt biernie zachował się podczas utraty bramki.
Magiera: 6 – Widać, że na obozach piłkarz nie próżnował i powoli dochodzi do swojej optymalnej formy. Jego lewa noga jest coraz lepiej ułożona co pokazał w wielu sytuacjach. Bardzo ładnie rozegrał rzut rożny z Grendelem w 27′ meczu.

Grendel: 5 – Dobry debiut Erika widać, że dobrze panuje nad piłką. Chciał zdobyć bramkę w swoim pierwszym meczu przy Roosevelta, lecz musi okazać trochę cierpliwości, a na pewno będzie z niego pożytek.
Sobolewski: 7 – Jak zdążył nas przyzwyczaić, rozegrał dobre zawody. W 42′ stanął przed linią bramkową i uchronił prawdopodobnie od utraty bramki, piłka odbiła się od jego nóg. Podczas bramki na 1:0 dla Korony, miał przy sobie trzech rywali, gdzie byli koledzy z obrony? W 82′ meczu posłał piłkę wzdłuż pola karnego, a podanie na bramkę zamienił Skrzypczak.

Gergel: 6 – Pod koniec pierwszej połowy oddał groźny strzał zza pola karnego, który poszybował minimalnie ponad poprzeczką bramkarza Korony. W drugiej odsłonie jego strzał minął słupek Cerniauskasa, a szkoda bo było blisko.
Iwan: 5 – Miał świetną okazję do zdobycia bramki w 11. minucie meczu, lecz z siedmiu metrów dość znacznie sie pomylił i nie celnie uderzał futbolówkę głową. Piłkarz przypomniał o sobie po kwadransie gry, kiedy to groźnym strzałem zza pola karnego zmusił do interwencji Cerniauskasa. W 74′ piłkarz ponownie spudłował.
Madej: 5 – Piłkarz miał na sowim koncie wiele dośrodkowań w pole karne i prowadził grę w drugiej linii zabrzan. Niestety po przerwie cała drużyna Górnika zagrała poniżej swoich umiejętności.
(78′ Kurzawa: NS)
Kosznik: 5 – Próbował strzału głową zamykając dośrodkowanie Mariusza Magiery z rzutu wolnego, niestety trafił tylko w siatkę boczną. Ofensywa nie była dziś silną stroną Rafała.
(78′ Skrzypczak): + – Wejście „Jokera”, wprawdzie dostawił tylko nogę i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki, jednak brawa za to, że znalazł się w odpowiednim czasie i miejscu.

Łuczak: 4 – Bezbarwny występ Łuczaka, biegał bez celu i nie stworzył sobie ani jednej dogodnej sytuacji podbramkowej, ani jednego strzału, a tego wymaga się od napastnika.

Nasz komentarz: Górnik nadal pozostaje bez wygranej na własnym boisku od prawie pół roku. W przełamaniu miała pomóc słaba Korona, która swój jeden celny strzał zamieniła na bramkę. Warto odnotować fakt, iż Górnik grał w przewadze od 66′ meczu i zdołał zremisować mecz. Mamy nadzieję, że słaby wynik z kiepsko grającą Koroną to wypadek przy pracy, a piłkarze potrzebują wejść na właściwe obroty.

Atrakcyjność meczu: 3 (skala szkolna)