Noty i cenzurki za mecz z Jagiellonią Białystok: Niezasłużona porażka

g.rajda  -  26 lipca 2017 00:00
0
3713

Gra „Górników” mogła się podobać, ale nie odzwierciedla tego wynik. Dwa karne i do Zabrza wróciliśmy bez punktów.

Tomasz Loska
Ocena Roosevelta81.pl: 7 – Kolejny mecz bardzo dobry mecz Tomka. Aż siedmiokrotnie musiał bronić strzały rywala, a przy tym dwie interwencje po uderzeniach Runje i Guilherme były na światowym poziomie. Najwięcej problemów Loska miał z grą na przedpolu, gdzie szczególnie raz niepewnie interweniował po stałym fragmencie gry. Szkoda, że nie udało mu się obronić żadnego z rzutu karnych, bo z pewnością zasłużyłby na miano bohatera meczu. Ale karne to już tylko loteria.
Ocena czytelników: 8

Adam Wolniewicz
Ocena Roosevelta81.pl: 6 –
 Solidny występ Adama. Dobrze pilnował lewego skrzydła i tą stroną Jagiellonia nie stworzyła sobie wiele zagrożenia. Dość często pokazywał się w ataku, ale nie przynosiły one Górnikowi wiele pożytku. W jego dośrodkowaniach zdecydowanie brakowało jakości.
Ocena czytelników: 6

Dani Suarez
Ocena Roosevelta81.pl:  5 –
 Trudno winić Daniego za pechową interwencję w polu karnym, kiedy sprokurował rzut karny i osłabił Górnika, otrzymując drugą żółtą kartkę. Odległość była na tyle niewielka, że ciężko było skontrolować ułożenie swojego ciała. Nie licząc tej sytuacji i tak jednak za wiele dobrego nie można było powiedzieć o występie. Popełniał dużo prostych błędów i zaliczył przynajmniej dwa niebezpiecznie kiksy pod swoją bramką.
Ocena czytelników: 6

Mateusz Wieteska
Ocena Roosevelta81.pl: 6
– Mateusz zagrał równie pewnie, co w pierwszym meczu z Legią. Dobrze ustawiał się w obronie i potrafił wygrywać bezpośrednie pojedynki z rywalami. Choć i tu kilka razy musiał uznać wyższość ofensywnych zawodników Jagiellonii. W ostatniej akcji meczu dobrze znalazł się w polu karnym rywala i oddał nawet strzał głową, z którą spokojnie poradził sobie jednak Kelemen.
Ocena czytelników: 6

Michał Koj
Ocena Roosevelta81.pl: 6 –
 Jak na razie jedynym minusem Michała jest gra ofensywna, bo raczej unika szarż w ataku swoją lewą stroną. W obronie jednak spisuje się już bardzo dobrze. Nie popełniał błędów w grze jeden na jeden i potrafił także dobrze asekurować kolegów.
Ocena czytelników: 6

Rafał Kurzawa
Ocena Roosevelta81.pl: 6 –
Nie ma zaskoczenia w tym, że swoje wszystkie bramki dla Górnika Rafał strzelił zza pola karnego. Bo mecz z Jagiellonią pokazał, że nad skutecznością w polu karnym musi jeszcze popracować. Dopóki jednak był odpowiedzialny za kreowanie gry, wyglądał bardzo dobrze. Dużo plus należy się także za asystę przy bramce Igora, choć sami nie wiemy, na ile było to celowe. Liczy się jednak efekt końcowy, a ten był najlepszy z możliwych.  
Ocena czytelników: 6

Szymon Żurkowski: 
Ocena Roosevelta81.pl:  7 – 
Jedna z najjaśniejszych postaci w Górniku. Szymon coraz lepiej wygląda w rozegraniu piłki. Raz kapitalnie podłączył się do kontrataku i przy większej przytomności Rafała Kurzawy powinien mieć na swoim koncie asystę. Dobrze spisywał się także w destrukcji, a groźnie wyglądający Sheridan odbijał się od niego, jak od ściany.
Ocena czytelników: 7

Maciej Ambrosiewicz
Ocena Roosevelta81.pl: 7 –
 Z pewnością zostawił po sobie kilka siniaków pomocnikom Jagiellonii. Tak, jak w meczu z Legią Maciek wykonał tytaniczną pracę w środku pola. Dzielnie walczył z rywalami na swojej pozycji, a gdy trzeba było, wspomagał partnerów w bocznych strefach boiska. Z pewnością zostawił po sobie kilka siniaków pomocnikom Jagiellonii. Maciek wyrasta na jednego z najbardziej niedocenianych piłkarzy, bo trudno w to uwierzyć, ale on ma zaledwie 19 lat!
Ocena czytelników: 6

Damian Kądzior
Ocena Roosevelta81.pl: 6 –
 W pierwszej połowie Damian był najlepszym zawodnikiem Górnika w ofensywie. Po naszym nowym zawodniku widać dużą technikę użytkową i zmysł do gry kombinacyjnej. Kilkukrotnie jego akcje groźnie się zapowiadały, ale zawsze czegoś brakowało w końcowej fazie. W drugiej połowie trochę przygasł, choć raz na pełnym biegu kapitalnie dośrodkowywał, zmuszając Kelemena do interwencji.
Ocena czytelników: 6

Łukasz Wolsztyński
Ocena Roosevelta81.pl: 6 –
 Po świetnym występie z Legią piłkarze Jagiellonii wiedzieli, że Łukasza trzeba szczególnie przypilnować. I rzeczywiście nie mógł rozwinąć skrzydeł w tym spotkaniu. Choć swoją pracę wykonał dobrze, zbierając kolejne długie zagrania w jego kierunku.
Ocena czytelników: 6

Igor Angulo
Ocena Roosevelta81.pl: 7 – Po tym spotkaniu trzeba już zadać pytanie – czy jest w Ekstraklasie lepszy napastnik, niż Igor? Na obecną chwilę wydaje się, że nie. Hiszpan w Białymstoku kolejny raz potwierdził swoją wielką klasę i niesamowity instynkt strzelecki. Może być mało widoczny przez większość spotkania, ale gdy w końcu doczeka się swojej szansy, to bezlitośnie ją wykorzystuje. 
Ocena czytelników: 8

Zmiany:

David Ledecký (w miejsce Wolsztyńskiego, 58′)
Ocena Roosevelta81.pl: 4 – 
Co za zmiana Davida. Najpierw dwukrotnie fenomenalnie zagrywał do Kurzawy, który pozbawił go przynajmniej jednej asysty. Potem został niestety antybohatem, faulując w obrębie pola karnego, a sędzia wskazał na wapno.
Ocena czytelników: 5

Meik Karwot (w miejsce Kądziora, 71′)
Ocena Roosevelta81.pl: 5 –
Po zejściu Daniego Suareza Meik na boisku zagrał na środku obrony i nie wyglądał najgorzej. Niczego spektakularnego nie zrobił, ale też niczego nie zawalił.
Ocena czytelników: 5

Bartłomiej Olszewski (w miejsce Angulo, 89′)
Ocena Roosevelta81.pl: NS – grał zbyt krótko
Ocena czytelników:
NS

Nasz komentarz: Górnik z pewnością nie zasłużył na porażkę. Pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że w niedzielę był lepszy od Jagiellonii. Zabrzanie ponownie byli bardzo konsekwentni w obronie i potrafili wychodzić z groźnymi kontratakami. Nawet grając w osłabieniu zespół Marcina Brosza szukał szans na zwycięstwo i gdyby Rafał Kurzawa wykorzystał jedną ze swoich szans, nie przegrałby tego spotkania. Dlatego mimo porażki „Trójkolorowi” mogli wracać do Zabrza z podniesionymi głowami.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments