Noty i cenzurki za mecz w Siedlcach. Skuteczność w opłakanym stanie

Luq  -  15 marca 2017 17:30
0
3398

Mecz w Siedlcach przebiegał podobnie do spotkań w rundzie jesiennej. Piłkarsko to Górnik był lepszy, ale co z tego jeśli zabrzanie zapomnieli o skuteczności. Nawet walka i bieganie czasem nie wystarczy.

Loska 4: – Nie miał wiele pracy dwa razy, ale dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Przy pierwszym golu niewiele mógł zrobić, ale jak sam przyznał drugi był do wyciągnięcia.

Danch 4: – Starał się często podłączać do ataku. W pierwszej połowie nie było z tego żadnego efektu, bo Arcon popełniał błąd za błędem. Jeśli chodzi o defensywę to sporo problemów sprawiał mu Bajdur z pojedynków wychodził ze zmiennym szczęściem. Był bardzo aktywny, widoczny i wyróżniał się, a tego najbardziej potrzeba gdy drużynie nie wszystko wychodzi.

Kopacz 3: – Nie pomógł drużynie. Nie był opoką jak nas przyzwyczaił, a do tego druga bramka obciąża jego konto. Wybił piłkę wprost pod nogi Mrozińskiego.

Suarez 4: – Za waleczność zapłacił guzem i mecz kończył z bandażem na głowie. Starał się rozgrywać piłkę i był najjaśniejszą postacią w naszej defensywie.

Kosznik 3: – Nie upilnował Wrzesińskiego przy pierwszym golu. Ciekawie wyglądała jego współpraca z Kurzawą, ale brakuje mu dokładności w ofensywie. Miał wyłożoną „patelnię” od Wolsztyńskiego, ale fatalnie przestrzelił.

Arcon 1: – Nie wiemy, co stało się Słoweńcowi, ale spalił się w blokach. Nie miał ani jednej udanej akcji. Przegrał wszystkie dryblingi i jego zmiana w przerwie była oczywistością. Wierzymy jednak, że to był jednorazowy taki występ Sandiego.
(46′ Wolsztyński) 6: – Łukasz jest w gazie i zaskoczeniem było dla nas, że po meczu z GKS-em Tychy usiadł na ławce. Wszedł i Górnik zaczął grać lepiej. Zdobył bramkę i powinien mieć asystę gdyby koledzy wykorzystali jego doskonałe podania. Nie wyobrażamy sobie, by Łukasz znów rozpoczynał kolejny mecz na ławce.

Żurkowski 4: – Ustawiony jako defensywny pomocnik miał sporo zadań w destrukcji, dlatego trochę stracił swoje ofensywne atuty. Kilka razy przydarzały mu się proste błędy, a właśnie po jego stracie gospodarze wyprowadzili groźny atak, zakończony strzałem w poprzeczkę.
(55′ Plizga) 4: – Wszedł i jak zwykle pokazał się na plus. Miał dwie świetne okazje do gola. Może najwyższy czas, aby zagrał od początku?

Ambrosiewicz 4: – Ciężko ocenić grę defensywnego pomocnika, gdyż najlepiej jak jej nie widać. Maciek cechuje się sporą dojrzałością jak na tak młody wiek. Pokazał, że warto na niego stawiać, a potwierdzeniem tego jest fakt, że rozegrał cały mecz.

Angulo 4: – Obrona mocno się na nim skupiała i często miał obok siebie dwóch zawodników. Koledzy nie rozpieszczali go podaniami, więc niewiele mógł wnieść do gry drużyny. W drugiej połowie miał swoje sytuacje i po jego strzale, dobitkę zaliczył Wolsztyński.

Kurzawa 6: – Obok Wolsztyńskiego najlepszy w naszych szeregach. Często pod grą, aktywny zarówno w ataku jak i w odbiorze piłki. Mógł zdobyć gola, ale jego strzał minimalnie minął słupek.

Ledecky 4: – Walczak jakich mało. Zostawił sporo zdrowia na murawie, niestety bez efektów bramkowych, a właśnie głównie z tego rozlicza się napastników. W pierwszej części zmarnował taką setkę, że rozpamiętywać ją będzie bardzo długo.
(85′ Urynowicz) NS

Podsumowanie:Skuteczność! Bez tego nie zaczniemy punktować. Do tego błędy indywidualne i to w meczu, w którym Pogoń grała głównie długie piłki, nie zdobywamy choćby punktu. Najjaśniejszym punktem naszej drużyny wydaje się Łukasz Wolsztyński i potwierdził, że grzechem jest nie wystawianie go w wyjściowym składzie. Zagrożenie też sprawia Dawid Plizga, a z wyjściowej jedenastki poniżej pewnego poziomu nie schodzi Rafał Kurzawa. Z pewnością papiery na granie ma Dani Suarez, ale przytrafiają mu się pojedyncze błędy. Fatalnie zaprezentował się Sandi Arcon i był zdecydowanie naszym najsłabszym zawodnikiem. Jeśli chcemy zapunktować w meczu z Sandecją, każdy z zawodników musi zagrać na maksimum swoich możliwości. W przypadku wygranej wrócą nadzieje, ale inny wynik może kosztować nas już bardzo wiele.

Skala not:
1
kompromitująco
2fatalnie
3bardzo słabo
4słabo
5przeciętnie
6dobrze
7bardzo dobrze
8świetnie
9rewelacyjnie
10fenomenalnie (klasa światowa)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments